Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Dłużyny najmilsi dla budowlańców. Koniec dużej inwestycji w gminie Włoszakowice

19:22, 30.11.2019 | JAC, fot.JAC
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 26 kilometrów kanalizacji sanitarnej i 5 km wodociągu wybudowano w ciągu minionych dwóch lat na terenie gminy Włoszakowice. Prowadzenie robót wymagało wiele cierpliwości od mieszkańców. Niektórym puszczały nerwy, a inni dopingowali pracowników kopiących im głębokie doły przed domami.

Sieć kanalizacyjną wybudowano w Dłużynie, Sądzi, Krzycku Wielkim, części Boszkowa-Letniska i Ujazdowa, a nową sieć wodociągową ułożono w Sądzi i Krzycku oraz na ul. Ogrodowej i Leszczyńskiej we Włoszakowicach. Ponadto rozbudowana została oczyszczalnia ścieków w Grotnikach. 

Całość inwestycji kosztowała 20,6 mln zł. Na ten cel gmina uzyskała 10,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

Wójt Robert Kasperczak przekazał wykonawcom oraz przedstawicielom instytucji zaangażowanych w projekt statuetki z zatopioną kroplą wody. Jedną z nich otrzymał Ferdynand Kaczor, 81-letni założyciel i szef firmy Zinstal Izol Gaz. W bardzo ciepłych słowach mówił o mieszkańcach Dłużyny, którzy dla jego ekipy byli nie tylko bardzo mili, ale także częstowali pracowników kawą, a nawet plackiem. W innych miejscowościach zdarzały się niestety sytuacje przykre. W stronę wykonujących niełatwe zadanie pracowników padały nieraz bardzo brzydkie wyrazy.   

Zachęcamy do brania przykładu z mieszkańców Dłużyny.

(JAC, fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%