Zamknij
REKLAMA

Naoglądał się filmów i… skończy w sądzie. Oto los graficiarza

11.19, 24.11.2022 J.W. Fot. KMP Leszno i Pixaby Aktualizacja: 11.31, 24.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzielnicowi z Lipna zatrzymali młodego chłopaka, który farbą w spray’u namalował rysunki i napisy na elewacji budynku gospodarczego Przedszkola w Lipnie. Sprawcę tego wykroczenia zainspirowały filmiki obejrzane w internecie.

Siedemnastoletni mieszkaniec gminy Święciechowa „popisał się” w październiku. Policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Lipnie zatrzymali go na gorącym uczynku, krótko po tym, jak na elewacji budynku gospodarczego znajdującego się na terenie Przedszkola w Lipnie namalował farbą w spray’u rysunki i napisy.

- Mundurowi zatrzymali chłopaka, kiedy jeszcze w powietrzu unosił się zapach świeżej farby – mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Dzielnicowi przekazali sprawę policjantom z Referatu ds. Wykroczeń. Tam 17-latek usłyszał zarzut dotyczący umieszczenia w miejscu publicznym napisów i rysunków bez zgody zarządzającego tym miejscem. Sprawca wyjaśnił policjantom, że do pomalowania elewacji zainspirowały go filmiki obejrzane w internecie.

Materiały zebrane w tej sprawie zostały w ostatnich dniach przekazane do sądu. Siedemnastolatkowi grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości do 5 tysięcy złotych. Sąd może orzec wobec sprawcy obowiązek przywrócenia elewacji do stanu poprzedniego.

 

(J.W. Fot. KMP Leszno i Pixaby)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


zUBezUBe

2 0

nauczy się ze trzeba sprzedawać narkotyki to ma się ochronę ,tak jak ten z Jabłonny,wszyscy wiedzą ale nikt go nieruszy bo siedzi w kieszeni szpicli,za dewastacje ściany wystarczy samodzielne wyczyszczenie ścian i by mu sie odechciało bazgrania po murach a teraz po wyrokach zostanie nieświadomym żołnierzem w trybikach resortu 17:52, 26.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%