Czterech nietrzeźwych kierowców spowodowało podczas minionego weekendu kolizje w Lesznie i okolicy. Jeden z nich, kierujący ciągnikiem rolniczym, miał w morganizmie ponad 2 promile alkoholu!
Do wszystkich doszło w sobotę. Tuż po godzinie 4 w Lesznie na Rondzie Kombatantów 19-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego wjechał volkswagenem golfem w latarnię. Kierowca miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.
- Kilka godzin później, po godzinie 11, nasi funkcjonariusze pojechali do Święciechowy, gdzie na ulicy Leszczyńskiej kierowca ciągnika rolniczego wraz z naczepą, 43-letni mieszkaniec gminy Rydzyna, zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem passatem – mówi aspirant sztabowy Anna Stelmaszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. - Kierujący traktorem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Już godzinę później policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. W Osiecznej 51-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego kierujący citroenem berlingo wjechał w tył volkswagena passata. Badanie alkomatem wykazało u sprawcy 1 promil alkoholu.
Czwarty kierowca będący prawdopodobnie pod wpływem alkoholu wpadł w ręce policjantów po godz. 23 w Lesznie. To 34-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który wjechał alfą romeo na… środek Ronda Żwirki i Wigury. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem, dlatego została od niego pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.
Wszyscy mężczyźni stracili prawo jazdy. Odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowane kolizji. Za to pierwsze grozi im do 3 lat pozbawienia wolności i wysokie kary pieniężne.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz