Zamknij

W Osiecznej spalił się garaż i poddasze domu (zdjęcia)

12:12, 16.03.2019 | J.W Fot. Lidia Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Na 150 tysięcy złotych oszacowano straty po pożarze, który wybuchł dziś rano na terenie prywatnej posesji przy ul. Mickiewicza w Osiecznej. Spalił się garaż i część przyległego budynku mieszkalnego.

Pożar wybuchł około godz. 8. Straż pożarną zaalarmował przechodzień, który zauważył dym wydobywający się z garażu. Domowników nie było wtedy na miejscu.

Pożar przedostał się na przylegający dom jednorodzinny, na poddasze. Został ugaszony w ciągu godziny. Później jeszcze przez ponad 2 godziny trwało usuwanie skutków pożaru, porządkowanie pogorzeliska. W akcji ratowniczej brało udział 7 zastępów strażackich - trzy z PSP w Lesznie oraz po dwa z OSP Osieczna i Lipno.

Garaż spalił się doszczętnie wraz ze znajdującym się w nim fiatem punto, elektronarzędziami, sprzętem ogrodowym, materiałami budowlanymi, węglem. Pożar strawił też poddasze domu - uszkodził strop, fragment poszycia dachu.

Ustalana jest przyczyna pożaru. Skoro najpierw pojawił się w garażu, niewykluczone, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w samochodzie.

Na miejscu pożaru oprócz strażaków była policja, pracownik pogotowia wodno-kanalizacyjnego i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który dokonał oględzin spalonego poddasza. Uznał, że dom nadaje się do dalszego zamieszkania, natomiast zakazał użytkowania mocno zniszczonego garażu, który nadaje się raczej tylko do wyburzenia.

(J.W Fot. Lidia Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Mieszkaniec OsieczneMieszkaniec Osieczne

3 0

Dobrze, że nikomu nic się nie stało... 13:50, 16.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

1 0

Dobrze, że w porę zauważono ogień... 15:53, 16.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone