Zamknij

Wywiózł psa w worku i porzucił z dala od gospodarstwa

11:21, 19.03.2019 | J.W Fot. KMP Leszno
REKLAMA
Skomentuj

Dzielnicowi z Osiecznej zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który wywiózł swojego psa w worku na pole i zostawił go na pastwę losu.

Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę wcześnie rano. 51-latek z gminy Osieczna wywiózł swojego psa, którego miał od 4 lat w gospodarstwie, kilka kilometrów od domu. Zabrał go do samochodu w worku z tworzywa sztucznego. Na polu wypuścił zwierzę i wrócił do gospodarstwa.

Policjanci sam dowiedzieli się o tej sytuacji. Ustalili i dwa dni później zatrzymali 51-latka.

- Porzucenie zwierzęcia przez jego właściciela albo przez inną osobę, pod której opieką zwierzę znajduje się, jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Dlatego przedstawiliśmy mężczyźnie tego typu zarzut. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany wyjaśnił policjantom, że posiadał tego psa od szczeniaka, ale w ostatnim czasie zwierzę do denerwowało i robiło szkody w gospodarstwie, więc postanowił się go pozbyć.

Artykuł 6 ustawy o ochronie zwierząt określa, że znęcaniem się nad zwierzętami jest zadawanie im bólu lub cierpienia albo świadome dopuszczanie do tego. Przepis wymienia przykłady znęcania nad zwierzętami. Jednym z nich jest porzucenie zwierzęcia (w szczególności psa lub kota) przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje.

(J.W Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone