Zamknij

Pożar lasu. Strażacy brali wodę z Zaborowa (zdjęcia!)

12:36, 15.04.2019 | J.W. Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj w Zaborowie odbywają się ćwiczenia strażackich umiejętności w ramach inspekcji gotowości operacyjnej przeprowadzanej przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu.

W ćwiczeniach pozorujących pożar lasu bierze udział około 50 strażaków z trzech zastępów jednostki ratowniczo-gaśniczej KM PSP w Lesznie oraz OSP Leszno-Gronowo, Święciechowa, Rydzyna, Dąbcze i Krzycko Wielkie.

Do gaszenia pożaru strażacy użyli najpierw wody ze zbiorników samochodów gaśniczych i dowożonej wody, następnie magistrali wodnej o długości ponad jednego kilometra zbudowanej z węży i brezentowych zbiorników przejściowych tzw. buforów. Woda była czerpana i pompowana ze żwirowni w Zaborowie.

Scenariusz ćwiczeń jest określany przez Wydział Operacyjny KW PSP w Poznaniu, która nie informuje z wyprzedzeniem o terminie inspekcji. Są to więc niezapowiedziane ćwiczenia.

Po ćwiczeniach w terenie, które były oceniane przez przedstawicieli KW PSP, odbyła się jeszcze inspekcja gotowości operacyjnej stanowiska kierowania i jednostki ratowniczo-gaśniczej w KM PSP.

(J.W. Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone