Zamknij

Bez tolerancji dla łamiących przepisy drogowe

11:23, 16.05.2019 | Tekst i fot. J.W.
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj i jutro, w piątek w całej Wielkopolsce odbywa się policyjna akcja NURD ukierunkowana głównie na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli - jak nazwa akcji wskazuje - niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do tych działań włączyli się policjanci leszczyńskiej drogówki.

Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę i w razie konieczności karali nie tylko kierowców samochodów stwarzających zagrożenie wobec pieszych i rowerzystów, ale także właśnie niechronionych uczestników ruchu dopuszczających się wykroczeń drogowych. W nazwie akcji jest także "Zero tolerancji", co oznacza, że policjanci nie będą pobłażliwi wobec sprawców wykroczeń.

- Na drogach, mimo wielu takich akcji, wciąż jest niebezpiecznie, nadal dochodzi do wielu kolizji i wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Niektóre wypadki są śmiertelne w skutkach. Dlatego takie, cykliczne akcje są potrzebne, bo eliminują, a przynajmniej ograniczają niebezpieczne zachowania na drogach.

Policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na nieprawidłowe zachowania kierowców względem pieszych: nie udzielenie pierwszeństwa na oznakowanym przejściu, wyprzedzanie na i przed takimi przejściami, omijanie pojazdów, które zatrzymały się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, parkowanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przekraczanie prędkości jazdy w rejonach przejść, przejazdów dla rowerzystów, miejsc szczególnie uczęszczanych przez pieszych. Ponadto na nieprawidłowe zachowania rowerzystów (np. jazdę rowerem bez wymaganego oświetlenia, jazdę po chodniku i wzdłuż przejść dla pieszych) i samych pieszych (np. przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, poruszanie bez elementów odblaskowych w sytuacjach, gdy jest to wymagane przepisami).

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

piratpirat

1 0

jejku jejku i co mi zrobicie? dacie 100 zł mandatu, ha ha ha :) 09:57, 18.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone