Zamknij
REKLAMA

Dwoje rowerzystów zderzyło się czołowo na nowej ścieżce rowerowej. Mamy apel policji

12:41, 25.09.2019 | J.W. Fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godz. 20, a więc już po zmroku, na nowo wybudowanej drodze pieszo-rowerowej Gołanice-Jezierzyce Kościelne.

Z jednej strony jechał 26-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Nie miał przy rowerze wymaganego oświetlenia, a na ścieżce nie ma lamp. Z przeciwnej strony jechała 40-letnia mieszkanka gminy Lipno. Miała przy rowerze oświetlenie, ale jechała tuż za kimś, kogo jako pierwszego wymijał 26-latek. Mężczyzna nie zauważył więc w porę kobiety, a jednocześnie nie zachował bezpiecznego odstępu od pasa, którym jechała 40-latka.

- Wszystkie te okoliczności złożyły się na przyczynę wypadku, w którym rowerzyści zderzyli się niemal czołowo - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Zarówno kobieta, jak i mężczyzna doznali poważnych obrażeń, ale nie zagrażających ich życiu. Trafili do szpitala. Oboje byli trzeźwi.

Policja przypomina, żeby posiadać prawidłowe oświetlenie rowerów i go używać, zwłaszcza teraz, gdy zmierzch zapada coraz szybciej. Przydają się także choćby drobne elementy odblaskowe, które powodują, że jesteśmy widoczni dla innego użytkownika drogi. Najlepiej mieć na sobie kamizelkę odblaskową, ale mogą to być również opaski.

Policja przypomina pieszym, że obowiązkiem wynikającym z przepisów ruchu drogowego jest posiadanie na sobie kamizelki odblaskowej poza obszarem zabudowanym po zapadnięciu zmroku.

(J.W. Fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA