Zamknij

Starsza kobieta straciła oszczędności życia. MPWiK apeluje o ostrożność!

10:00, 08.10.2019 | lm, Fot. pixabay.com
REKLAMA
Skomentuj

84-letnia mieszkanka Leszna została w poniedziałek okradziona przez mężczyznę podającego się za pracownika wodociągów. Seniorka wpuściła go do mieszkania, bo miał odczytać wodomierz. Tymczasem razem z młodą kobietą okradli staruszkę. Zabrali jej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na kradzież zareagowała dyrekcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, która jeszcze raz przypomina, w jakim celu pracownik wodociągów może przyjść do naszego mieszkania i czym musi się okazać.  

Do kradzieży doszło w środku dnia w bloku przy ul. Grunwaldzkiej. Policja szuka około 30-letniego mężczyzny i kobiety, która miała z nim współpracować.

84-letnia mieszkanka Leszna straciła dorobek swojego życia, wszystkie pieniądze, jakie miała w mieszkaniu.

Rafał Zalesiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji apeluje o ostrożność.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Klientów przekazujemy ponownie kilka istotnych informacji, w jakiej sytuacji pracownik MPWiK może do Państwa się zgłosić i w jaki sposób powinien się wylegitymować - napisał na facebooku.

Pracownik MPWiK może przyjść do naszego mieszkania, domu, na posesję tylko w celach:

1) zainstalowania lub demontażu wodomierza głównego,

2) przeprowadzenia kontroli urządzenia pomiarowego, wodomierza głównego lub wodomierzy zainstalowanych przy punktach czerpalnych i dokonania odczytu wskazań oraz dokonania badań i pomiarów,

3) przeprowadzenia przeglądów i napraw urządzeń posiadanych przez to przedsiębiorstwo,

4) sprawdzenia ilości i jakości ścieków wprowadzonych do sieci,

5) odcięcia przyłącza wodociągowego lub przyłącza kanalizacyjnego lub założenia plomb na zamkniętych zaworach odcinających dostarczanie wody do lokalu

6) usunięcia awarii przyłącza wodociągowego lub przyłącza kanalizacyjnego, jeżeli umowa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków tak stanowi.

Prezes Zalesiński przypomina także, że pracownik MPWiK musi posiadać LEGITYMACJĘ służbową oraz UPOWAŻNIENIE do wstępu ma teren nieruchomości. Na legitymacji mu się znajdować data jej wydania i ważności. Koniecznie trzeba to sprawdzić!

 

 

(lm, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone