Zamknij

Fałszywi funkcjonariusze CBA próbowali okraść seniorów. Policja apeluje o ostrożność

14:49, 07.01.2020 | J.W. Fot. archiwum
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek, w ciągu kilku godzin, do przynajmniej trzech starszych mieszkańców Leszna zatelefonowała osoba lub osoby podające się za funkcjonariuszy CBA. Prosili seniorów o podanie numeru konta oraz danych umożliwiających zalogowanie się do niego.

To były próby ukradzenia tym ludziom pieniędzy z konta. Przestępcy zadzwonili do potencjalnych ofiar na numery telefonów stacjonarnych, jednak seniorzy po kilku zdaniach rozmowy odłożyli słuchawkę, gdyż zorientowali się, że chodzi o próbę wyprowadzenia im pieniędzy z konta. Zaraz potem zadzwonili na policję i opowiedzieli o wszystkim dyżurnemu oficerowi.

Takich kradzieży, opartych na tym, czy podobnym schemacie, było już w Lesznie kilka, w regionie leszczyńskim kilkanaście. Fałszywi funkcjonariusze CBA wmawiali ofiarom, że hakerzy właśnie w tej chwili włamują się do ich konta bankowego, aby ukraść z niego pieniądze. Mówili, że CBA śledzi tych przestępców i chce zapobiec kradzieży, ale - aby uchronić seniorów przed utratą oszczędności - muszą oni czym prędzej przelać je na konto CBA, gdzie zostaną tymczasowo zabezpieczone, a następnie zwrócone. W innej wersji nalegali na podanie numeru konta i danych do zalogowania się na nie. W ten sposób pokrzywdzeni tracili po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policja kolejny raz podkreśla, że ani ona, ani CBA nigdy nie telefonuje do nikogo w temacie prowadzonych dochodzeń, ani tym bardziej nie domaga się pieniędzy w takich sprawach. W razie jakichkolwiek podejrzeń podczas telefonicznej rozmowy należy przerwać połączenie (powinien być ciągły sygnał w słuchawce ) i zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997 (z tego drugiego następuje automatyczne przekierowanie na 112).

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone