Zamknij
REKLAMA

Policjanci skontrolowali 60 pojazdów, nałożyli aż 55 mandatów karnych. Za jakie przewinienia?

10:17, 13.02.2020 | J.W. Fot. KMP Leszno
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci leszczyńskiej drogówki przeprowadzili w środę, akcję Bus & Truck. Dla wielu kierowców skończyła się ona przykrymi konsekwencjami. Co funkcjonariusze stwierdzili w pojazdach?

Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny samochodów ciężarowych i autobusów, czas pracy kierowców oraz sposób przewożenia towarów i pasażerów.

- Zwracaliśmy uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie autobusami i busami - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Sprawdzaliśmy m.in., czy liczba pasażerów nie przekracza tej, która jest określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli poddawane były również pojazdy wykonujące międzynarodowy i krajowy transport drogowy różnych towarów. Zwracaliśmy uwagę na stan techniczny i wyposażenie ciężarówek i busów, zamocowanie przewożonych ładunków.

Policjanci skontrolowali prawie 60 pojazdów, nałożyli 55 mandatów karnych za wykroczenia. Dotyczyły one nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów, złego zabezpieczenia przewożonych ładunków, czy niewłaściwej obsługi tachografu.

W związku z niewłaściwym stanem technicznym kontrolowanych pojazdów policjanci zatrzymali aż 21 dowodów rejestracyjnych.

(J.W. Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

LucLuc

1 0

Te mandaty im się po prostu należały! 14:00, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bigbig

0 0

I znowu ponad 30% samochodów nie powinno się poruszać po drogach. 15:24, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone