Zamknij
REKLAMA

Śledztwo w sprawie śmierci 45-latka z Wilkowic. Ustalono termin sekcji zwłok

17:11, 06.04.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Leszczyńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci 45-letniego mieszkańca Wilkowic. Zbada, czy doszło do błędów medycznych i jaka była przyczyna zgonu. Przeprowadzona zostanie prokuratorska sekcja zwłok.

Mężczyzna czuł się źle od 16 marca. W tym czasie on i jego żona szukali pomocy u lekarza rodzinnego, w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, sanepidzie, na szpitalnej wieczorynce. Wezwali do domu pogotowie. 

W poniedziałek, 30 marca stan zdrowia mieszkańca Wilkowic nadal był zły. Jego żona zatelefonowała do lekarza rodzinnego, który podejrzewając zakażenie koronawirusem, skontaktował się z sanepidem. Wtedy zapadła decyzja o przewiezieniu mężczyzny do szpitala zakaźnego w Poznaniu, ale najpierw po 45-latka przyjechała zwykła karetka transportowa. Tymczasem pacjent był w takim stanie, że potrzebna była karetka z aparaturą wspomagającą oddychanie. Wezwano taki ambulans, ale mężczyzna zmarł, mimo podjętej reanimacji.

Z ciała 45-latka pobrano próbkę do badania na obecność koronawirusa. Wynik był ujemny. Wymazy pobrano też od czterech członków rodziny zmarłego. Oni także nie są zakażeni.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła do Prokuratury Rejonowej w Lesznie żona zmarłego mężczyzny.

 - Śledztwo jest prowadzone pod kątem narażenia 45-latka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnego spowodowania jego śmierci - mówi Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Będziemy ustalać, czy działania służb medycznych i sanepidu podjęte wobec mężczyzny były prawidłowe, a więc czy nie doszło do ewentualnych błędów medycznych.

Prokuratura ustaliła z zakładem medycyny sądowej w Poznaniu, że sekcja zwłok 45-latka zostanie przeprowadzona w tym zakładzie w czwartek.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz