Zamknij
REKLAMA

O mało nie rozjechał matki z dzieckiem na pasach. Na uwagę zasługuje wiek zatrzymanego pirata drogowego

10:20, 30.06.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Leszczyńska policja ustaliła i zatrzymała pirata drogowego, który o mały włos nie przejechał matki z dzieckiem na pasach.

Do tego zdarzenia doszło 18 maja, około godz. 16 na ul. Mickiewicza w Lesznie, gdzie młoda kobieta szła wraz ze swoim 3-letnim dzieckiem. Idąc od strony supermarketu w kierunku parku zbliżyła się do oznakowanego przejścia dla pieszych.

Na widok kobiety z dzieckiem na prawym pasie jezdni, patrząc od strony Ronda Solidarności w kierunku Ronda Kombatantów, zatrzymała się kierująca samochodem.

- Udzieliła pieszym pierwszeństwa, aby mogli w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Kiedy matka z dzieckiem byli na środku przejścia, musieli uciekać z drogi, aby uniknąć najechania przez kierowcę samochodu poruszającego się dynamicznie lewym pasem jezdni.

Po tym zdarzeniu policja opublikowała komunikat z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy zagrożenia drogowego. Policjanci przesłuchali świadków zdarzenia i zabezpieczyli zapisy monitoringu. Wszystko to pomogło w ustaleniu tożsamości nieodpowiedzialnego kierowcy.

Był nim 62-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna kierował fordem. Wyprzedzał lewym pasem ciąg pojazdów i rozpędzony wjechał na przejście, na którym znajdowała się matka z dzieckiem.

Policjanci z referatu ds. wykroczeń ogłosili 62-latkowi zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i skierowali o sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

europeurop

0 1

pytanie rozjechał czy o mało co tu widać jak pismaki jątrzą jednych przeciw drugim to takie pisiorskie i żałosne 20:57, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz