Zamknij

O mało nie rozjechał matki z dzieckiem na pasach. Na uwagę zasługuje wiek zatrzymanego pirata drogowego

10:20, 30.06.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Leszczyńska policja ustaliła i zatrzymała pirata drogowego, który o mały włos nie przejechał matki z dzieckiem na pasach.

Do tego zdarzenia doszło 18 maja, około godz. 16 na ul. Mickiewicza w Lesznie, gdzie młoda kobieta szła wraz ze swoim 3-letnim dzieckiem. Idąc od strony supermarketu w kierunku parku zbliżyła się do oznakowanego przejścia dla pieszych.

Na widok kobiety z dzieckiem na prawym pasie jezdni, patrząc od strony Ronda Solidarności w kierunku Ronda Kombatantów, zatrzymała się kierująca samochodem.

- Udzieliła pieszym pierwszeństwa, aby mogli w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Kiedy matka z dzieckiem byli na środku przejścia, musieli uciekać z drogi, aby uniknąć najechania przez kierowcę samochodu poruszającego się dynamicznie lewym pasem jezdni.

Po tym zdarzeniu policja opublikowała komunikat z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy zagrożenia drogowego. Policjanci przesłuchali świadków zdarzenia i zabezpieczyli zapisy monitoringu. Wszystko to pomogło w ustaleniu tożsamości nieodpowiedzialnego kierowcy.

Był nim 62-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna kierował fordem. Wyprzedzał lewym pasem ciąg pojazdów i rozpędzony wjechał na przejście, na którym znajdowała się matka z dzieckiem.

Policjanci z referatu ds. wykroczeń ogłosili 62-latkowi zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i skierowali o sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

europeurop

0 1

pytanie rozjechał czy o mało co tu widać jak pismaki jątrzą jednych przeciw drugim to takie pisiorskie i żałosne 20:57, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA