Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca spowodował kolizję. Był już karany za jazdę z promilami

10:40, 12.11.2020 | J.W. Fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Nietrzeźwy Ukrainiec spowodował kolizję, ale popełnił też inne przestępstwo.

Do tej kolizji doszło w środę około godz. 19 na ul. Leszczyńskiej w Święciechowie. Obywatel Ukrainy mieszkający w Lesznie kierował volkswagenem golfem i doprowadził do zderzenia z mercedesem.

Policja sprawdziła stan trzeźwości 52-letniego sprawcy kolizji. Alkotest wykazał ponad 2 promile alkoholu.

Z kolei po sprawdzeniu w systemie informatycznym, którym dysponuje policja, okazało się, że na Ukraińcu ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna był wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Ukrainiec odpowie za dwa przestępstwa - jazdę w stanie nietrzeźwości, ale w warunkach "recydywy", czyli po prawomocnym skazaniu za takie samo przestępstwo i w okresie obowiązywania sądowego zakazu jazdy oraz za złamanie tego zakazu. Grozi mu do 5 lat więzienia. Odpowie też za spowodowanie kolizji.

Leszczyńska policja nie wyklucza wniosku do prokuratury i zastosowanie wobec 52-latka jednego ze środków zapobiegawczych np. policyjnego dozoru.

(J.W. Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

piotrpiotr

2 0

*%#)!& wszystkich nie przyjechali by poprawic swoj byt.Co zarobia to przechleja.To nie jest odosobniony przypadek .Nie umieja sie dostosowac TO WON.Gdzie sa leszczyniacy nie potrafia obic te Ukrainskie mordy. 11:36, 13.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA