Zamknij
REKLAMA

Sprzedawała rękawiczki, których nie było. Ma postawionych ponad 20 zarzutów oszustw

11:33, 13.01.2021 | J.W. Fot. KMP Leszno
Skomentuj
REKLAMA

Leszczyńscy policjanci zakończyli postępowanie przeciwko oszustce z gminy Lipno, która oferowała w Internecie do sprzedaży jednorazowe rękawiczki. W rzeczywistości ich nie miała.

Historia tej sprawy sięga kwietnia ubiegłego roku, bo wtedy do policji w Lesznie zaczęły docierać sygnały o oszustwach dokonywanych przy sprzedaży jednorazowych rękawiczek. Był to kulminacyjny moment pierwszej fali covid-19, w związku z czym jednorazowe rękawiczki stały się towarem deficytowym, a ich ceny były dość wygórowane.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na jednym z portali społecznościowych ukazują się ogłoszenia o oferowanych do sprzedaży nitrylowych rękawiczkach jednorazowych. Sprzedażą trudniła się kobieta z regionu leszczyńskiego. Transakcje niejednokrotnie były poprzedzone dialogiem sms-owym sprzedawcy z kupującym. Ostatecznie ten drugi wpłacał pieniądze za zakupiony towar, ale rękawiczek nie dostawał.

W związku z tym, że do oszustw dochodziło w szczytowej fazie pandemii policjanci systematycznie docierali do pokrzywdzonych i przyjmowali od nich zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Po zebraniu pełnego materiału dowodowego, przesłuchaniu wszystkich świadków i uzyskaniu opinii biegłych śledczy przesłuchali podejrzaną. To 32-letnia mieszkanka gminy Lipno.

- Kobieta usłyszała 21 zarzutów oszustw - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Osobami, które padły ofiarą oszustki są mieszkańcy Wielkopolski. Łącznie podejrzana dokonała fikcyjnej sprzedaży prawie 100 opakowań jednorazowych rękawiczek, wyłudzając ponad 2000 złotych.

W środę policjanci skierowali do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia przeciwko 32-latce. Potem trafi on do leszczyńskiego sądu.

 

(J.W. Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

rrtrrt

1 0

Pewnie wybudowała jakiś dom :) Zająć się poważnymi sprawami będzie też fajni. 20:00, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA