Zamknij
REKLAMA

Uprowadzili mieszkańca Leszna, wywieźli na poligon i rozebrali. Czterech mężczyzn aresztowanych

10:11, 22.06.2021 | J.W. Fot. Pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Szybkie i zdecydowane działanie leszczyńskich policjantów oraz prokuratury przerwało serię groźnych zdarzeń związanych z porachunkami pomiędzy dwoma grupami młodych osób z powiatów leszczyńskiego i kościańskiego. Czterech mężczyzn, którym zarzucono dopuszczenie się najcięższych przestępstw, zostało aresztowanych. W tle tej sprawy są wzajemne rozliczenia i narkotyki.

Zaczęło się od tego, że pod koniec maja policja w Lesznie została powiadomiona o niebezpiecznym zajściu na jednej z ulic - o porwaniu. Zgłosił to przypadkowy świadek zdarzenia. Widział, jak w biały dzień młody mężczyzna, pobity i skrępowany, został wrzucony do bagażnika mazdy, która po chwili odjechała.

Policjanci szybko potwierdzili informację uzyskaną od świadka zdarzenia. Ustalili, że na starówce doszło do brutalnego rozboju z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Sprawcy posługiwali się gazem. Jeden z zaatakowanych mężczyzn zdołał uciec napastnikom, drugi - mieszkaniec powiatu leszczyńskiego - został siłą wrzucony do pojazdu.

W działania pościgowe zaangażowano znaczne siły policyjne. Brutalność ataku i zuchwałość sprawców, którzy działali w biały dzień w centrum miasta, wskazywała, że szybkość działania funkcjonariuszy może decydować o życiu i zdrowiu ofiary.

Dalsze ustalenia doprowadziły kryminalnych na jeden z MOP-ów przy trasie S5, gdzie namierzono napastników i ich samochody. Dynamiczna akcja zakończyła się zatrzymaniem trzech mieszkańców powiatu kościańskiego w wieku 19, 21 i 22 lat wraz z towarzyszącą im kobietą. Kolejny sprawca wpadł w ręce policjantów na terenie powiatu kościańskiego - to 21-latek, również wywodzący się z tego terenu. Zatrzymani mężczyźni byli już notowani przez policję, m.in. za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu.

- Sprawcy szybko wyjawili, że porwanego mężczyznę po pobiciu i pozbawieniu garderoby pozostawili na terenie poligonu wojskowego w rejonie Gronówka - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Półnagi o własnych siłach dotarł do swojego mieszkania w Lesznie.

Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie czynności pozwoliły ustalić, że motywem działania sprawców były porachunki dwóch grup, a ich tłem są środki odurzające, które policjanci zabezpieczyli w trakcie przeprowadzonych przeszukań. Sprawa ma charakter wielowątkowy, dlatego śledczy będą analizować szerokie spektrum działalności przestępczej zatrzymanych.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia szeregu przestępstw m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienia wolności oraz stosowania gróźb karalnych. Na wniosek prokuratury wszyscy stanęli przed leszczyńskim sądem, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucone czyny grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

(J.W. Fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

HejHej

7 1

19-22 lata to jeszcze dzieci, bez mózgu. Więzienie na nasz koszt nic tu nie pomoże, a raczej zaszkodzi, bo pewnie wyjdą po kilku latach, jak nie szybciej, bardziej zdeprawowani. Pręgierz na rynku w Lesznie i Kościanie załatwiłby sprawę. Kilka batów zapada w pamięć i skutecznie odstrasza przed kolejnym wybrykiem przestępczym. W Singapurze stosują to nawet za wandalizm. Graficierze zniknęliby z miejsca. Niestety Deklaracja Praw Człowieka sprawia, że przestępcy mogą spokojnie się wylegiwać na nasz koszt, a normalni ludzie muszą na nich ciężko pracować. 11:33, 22.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MonikaMonika

4 3

Dziekujemy Ci Panie Prezydencie Lukaszu za bezpieczna starowke w Lesznie. Podziekowania naleza sie tez dla komendanta Policji i Komendanta Strazy Miejskiej....dziekujemy wam za to ze nie wysylacie patroli na starowke, dziekujemy za to ze pod okiem kamer dochodzi do pobic, rozbojow a teraz to i do porwan! 17:01, 22.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Stanisław MęczybułaStanisław Męczybuła

0 1

Ręce precz od Pana Prezydenta, bo on dla bezpieczeństwa zrobił bardzo wiele i jemu się należy za to szacunek!
Tacy malkontenci, którzy potrafią tylko krytykować to powinni zdechnąć to by w Lesznie wtedy był porządek i bezpieczeństwo. 23:25, 23.06.2021


LolekLolek

1 0

Brawo policja!!! Ostro z takimi g......, przed wsadzeniem do aresztu konkretnie zdzielic kilkanaście razy pałą 11:00, 23.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%