Zamknij
REKLAMA

Kradzież w lekarskiej poczekalni. Sprawcy zostali zatrzymani

12:50, 24.11.2021 | J.W. Fot. KMP Leszno
Skomentuj
REKLAMA

O tym, że nie warto zostawiać portfela w lekarskiej poczekalni przekonał się młody mieszkaniec Leszna. Stracił go podczas wizyty stomatologicznej. Kradzieży dokonali dwaj młodzi mężczyźni. Nie tylko to mają na sumieniu.

Pokrzywdzony, pacjent jednej z przychodni stomatologicznych w Lesznie, wszedł do gabinetu dentysty. W poczekalni zostawił kurtkę, a w niej portfel z pieniędzmi - kwotą kilkuset złotych, dowodem osobistym i kartą płatniczą.

- W poczekalni siedzieli też dwaj młodzi mężczyźni czekający na swojego kolegę, który również był pacjentem, ale przebywał w drugim gabinecie dentysty - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Właśnie ci mężczyźni ukradli portfel z kurtki wiszącej na wieszaku i od razu wyszli z poczekalni, nie czekając już na swojego kolegę.

Następnie udali się na zakupy. Przy użyciu skradzionej karty dokonali czterokrotnie zakupów w różnych sklepach.

Policjanci ustalili tożsamość sprawców i ich zatrzymali. To mieszkańcy Leszna w wieku 17 i 24 lat. Usłyszeli zarzuty kradzieży portfela wraz z zawartością oraz dokonania czterech włamań na konto bankowe właściciela karty, przy użyciu której zapłacili za zakupy. Łączne straty pokrzywdzonego wyniosły ponad 500 złotych. Podejrzanym z racji włamania na konto przy użyciu karty grozi do 10 lat więzienia.

 

 

(J.W. Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%