Nadprogramowe kilogramy wchodzą niezwykle szybko, gorzej, jeśli chcemy się z nimi pożegnać. Nie jest to łatwy proces, szczególnie dla osób z przewlekłymi chorobami autoimmunologicznymi. Często zaczynamy źle, co sprawia, że cały proces jest nieefektywny bądź się wydłuża. Bez odpowiedniej wiedzy nie można dobrze zacząć. Pomoc fachowa często jest niezbędna, aby zauważyć rezultaty.
Co pierwsze przy odchudzaniu?
Walkę z niechcianymi kilogramami musimy zacząć od oceny staniu całego organizmu. Jeśli przez lata zaniedbywaliśmy badania, to czas je zrobić. Być może wizyta u kardiologa, endokrynologa i dietetyka będą konieczne. Ocena stanu serca i układu krwionośnego przyda się do dostosowania aktywności fizycznej, która będzie dodatkiem do diety ustalonej u dietetyka na podstawie badań i wywiadu ogólnego. Endokrynolog będzie przydatny, jeśli wyniki krwi pokażą, że masz problem z tarczycą i tu tkwi cała przyczyna nadprogramowych kilogramów. Inne choroby autoimmunologiczne również będą wymagały wizyt u specjalistów.
Badania i co dalej?
Po diagnozie i znalezieniu bezpośredniej przyczyny dodatkowych kilogramów, czy to choroby czy złego stylu życia, niezbędna będzie zmiana nawyków. Jeżeli interesuje cię tematyka zdrowia, zdrowych przepisów czy też diet to koniecznie odwiedź https://medicot.pl/ Znajdziesz tam bardzo wiele porad dotyczących zdrowia. Wracając di tematu, zdrowe nawyki żywieniowe nie jest to łatwy proces, może to potrwać nawet przeszło 60 dni. W między czasie popracuj nad komponowaniem posiłków, rezerwacją czasu na ich przygotowanie. Wyklucz alergie i nietolerancje. Zdrowie jest warte każdego czasu.
Odchudzanie po 40. - jadłospis
Z jego upływem zobaczysz, że wcale nie jest to takie trudne i nie zajmuje więcej godzin w ciągu tygodnia niż dotychczasowy tryb życia. Nie zapomnij o aktywności fizycznej. Dla początkujących dobrą formą będzie nawet 15 minut spaceru. Nawadniaj się regularnie małymi porcjami wody. Odstaw słodzone napoje.
Skuteczna dieta odchudzająca po 40 roku życia ? Warto zadbać żeby posiłki zawierały więcej białka, które na dłużej powoduje uczucie sytości , przez co nie będziesz podjadać między posiłkami. Dodatkowo warto zastąpić słone jak i słodkie przekąski owocami, które dostarczą znacznie więcej substancji odżywczych a niżeli przekąski typu ciastka czy też chipsy.
Jak się nie poddać?
Kluczem do sukcesu będzie regularność i wytrwałość, nawet w gorszych momentach nie poddawaj się. Nie zobaczysz efektów, jeśli nie będziesz systematyczny. Droga może okazać się długa i kręta, ale jeśli zmienisz nawyki na zdrowe, to z czasem nie będzie to dla ciebie żadna dieta tylko codzienność. Spróbujesz nowych smaków, zobaczysz, że wcale nie są gorsze i będziesz mógł z radością jeść i cieszyć się skutkiem ubocznym w postaci utraty kilogramów. Jeśli podejdziesz do tematu odchudzania kompleksowo, zobaczysz, że odchudzanie nigdy nie było takie proste.
Zrzucanie wagi w każdym wieku może być proste, wystarczy pozmieniać, niektóre nawyki żywieniowe, które utrudniają skuteczną redukcję wagi.