Zamknij
REKLAMA

Zabezpieczanie pomieszczenia w budynku - system jednego klucza

13.52, 25.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13.53, 25.11.2022

Zabezpieczając budynek myślimy zazwyczaj o wielu różnych kwestiach, jak na przykład porządne drzwi, szczelne i trudne do potencjalnego wybicia okna i inne systemy pozwalające na zabezpieczenie naszego budynku przed potencjalnym włamaniem.

Warto jednak pomyśleć także, a może nawet i przede wszystkim o zabezpieczeniu zamka w drzwiach. Otóż drzwi zawsze są na pierwszym froncie i to właśnie przez nie przechodzimy, kiedy chcemy przejść do innego pomieszczenia. Bardzo łatwo jest ograniczyć takie przechodzenie przez drzwi różnym osobom, w związku z czym może to być bardzo skuteczny system zabezpieczeń pomieszczenia, jak i całego budynku.

Zabezpieczanie drzwi w budynku

Jeśli chodzi o zabezpieczanie drzwi w budynku, do wyboru mamy wiele różnych systemów zabezpieczających drzwi. Stojąc przed wyborem odpowiedniego zabezpieczenia, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, jakim i ilu osobom chcielibyśmy dać upoważnienie do przejścia przez dane drzwi. Możemy w tym celu na przykład wybrać klamki na kod, systemy master key, czy także systemy jednego klucza. Jeśli chodzi o systemy zabezpieczające pomieszczenia z kluczem, są one o tyle wygodne i łatwe w użyciu, a także zapewniają spore bezpieczeństwo, ponieważ możemy dzięki takiemu systemowi zabezpieczającemu upoważnić konkretne osoby, do otwierania danych drzwi.

System jednego klucza

Systemy zabezpieczeniowe drzwi mogą się od siebie sporo różnić, jednakże bardzo ciekawym systemem, który miałby zabezpieczać drzwi na przykład w firmie, jest tak zwany system jednego klucza - dostępny w https://systemdkp.pl/. Jest to system, który umożliwia otworzenie drzwi tylko tym osobom, które posiadają specjalnie opracowany klucz, otwierający przystosowany do niego zamek w drzwiach. Taki zamek zbudowany jest zwykle z różnych warstw, nachodzących na siebie w odpowiedni sposób, a przez to zakodowany w taki sposób, by mógł być otworzony tylko za pomocą specjalnego klucza. Jest to więc bardzo wygodny sposób zabezpieczania drzwi, gdyż drzwi mogą być otwierane tylko przez uprawnione do tego osoby, posiadające klucz. Możemy mieć więc pewność, iż naszych drzwi nie otworzy nikt niepożądany. Czy taki system różni się od podobnego systemu master key? Otóż system jednego klucza w przeciwieństwie do systemu master key opiera się na wykorzystaniu wkładów, kłódek i zamków, otwieranych tylko i wyłącznie za pomocą jednego klucza, przy czym można wykonać dowolną, nieskończoną ilość zamknięć. Co więcej, wszystkie punkty dostępu mogą być otwierane tym samym kluczem.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%