Zamknij
REKLAMA

Jakie korzyści daje przedsiębiorcom faktoring online?

15.23, 01.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15.24, 01.12.2022

Faktoring Online to unowocześniona wersja tradycyjnego faktoringu, dedykowana przede wszystkim firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Mniej formalności, szybkie przelewy, korzystne warunki – to niektóre z wielu zalet finansowania faktur online. Sprawdź, dlaczego warto!

Faktoring Online – szybciej, sprawniej, wygodniej

W tradycyjnym faktoringu zawarcie umowy z faktorem zazwyczaj wymagało wizyty w placówce banku lub innego podmiotu, podpisywania skomplikowanych umów i szczegółowej weryfikacji. Przedsiębiorca musiał spełniać szereg kryteriów, m.in. dochodowych i związanych z okresem prowadzenia działalności gospodarczej. Po przekazaniu faktury do finansowania, na wypłatę środków nieraz oczekiwał nawet kilka dni. 

Faktoring Online, o którym więcej można dowiedzieć się na stronie https://finansowaniefaktur.pl/ , to usługa znacznie uproszczona – dostosowana do potrzeb mniejszych firm. Cały proces odbywa się online. W ING Finansowanie Faktur wystarczy przesłać pierwszy dokument. Po weryfikacji bank przelewa pieniądze na wskazane konto. Co więcej, finansowanie pierwszej faktury jest darmowe, a ING nie wyznacza żadnych limitów dokumentów – z usługi można korzystać już od jednej faktury! Firmy regularnie zlecające faktoring mogą jednak korzystać z atrakcyjnych rabatów – nawet do 30%.

Cyfryzacja odpowiedzią na potrzeby polskich firm

Z roku na rok digitalizacja obejmuje coraz więcej dziedzin funkcjonowania polskich przedsiębiorców. Zdalnie kontaktujemy się z organami podatkowymi, wysyłamy pliki JPK, deklaracje i inne dokumenty. Księgowi coraz częściej i chętniej działają online. Nie wspominając już o elektronicznej bankowości, która stała się standardem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

Usługi świadczone online oszczędzają czas przedsiębiorcy. Dzięki temu ma on go więcej na sprawy istotne, związane z rozwojem działalności, pozyskiwaniem klientów czy szkoleniem pracowników. Właśnie dlatego faktoring online – choć wiedza o nim wciąż jeszcze nie jest rozpowszechniona na taką skalę, na jaką powinna – zdobywa sobie coraz więcej zwolenników.

W ING Finansowanie Faktur usługa dostępna jest już dla firm działających od 6 miesięcy. Nie ma wysokich wymagań dotyczących np. dochodów, a finansowaniu podlegają nawet faktury z 90-dniowym terminem płatności. Za szybkość i prostotę obsługi ING w 2021 r. otrzymało nagrodę Najlepszy Digital Faktoring dla MŚP. Przedsiębiorcy docenili nie tylko funkcjonalność usługi, ale też jej błyskawiczną realizację. Od przesłania dokumentu do zlecenia przelewu środków pomniejszonych o prowizję mija maksymalnie 24 godziny. To zaleta szczególnie doceniana przez firmy, które nagle znalazły się w podbramkowej sytuacji.

Jak wybrać najlepszą ofertę faktoringu online?

Faktoring Online to usługa świadczona przez banki oraz inne podmioty. Wybierając faktora, warto zwrócić uwagę na jego renomę oraz obecność na polskim rynku. ING to marka sama w sobie – bank znany i ceniony za korzystną ofertę i przejrzyste warunki współpracy. Nie każdy jednak wie, że oferuje on także usługi finansowania faktur. Współpraca z ING to dla przedsiębiorcy wyłącznie korzyści. Do tego dochodzą atrakcyjne warunki finansowania – prowizja, której koszt znany jest już od początku, bez żadnych opłat dodatkowych.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%