Zamknij

Dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?

11:33, 12.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:33, 12.01.2023

Wiemy, że o swoje naturalne zęby należy dbać jak najlepiej, aby posłużyły nam jak najdłużej. Czasami jednak np. z przyczyn metabolicznych czy urazowych, możemy zęby stracić. Stomatologia estetyczna, a ściślej mówiąc dziedzina implantologii, oferuje nam jednak rozwiązanie tego typu problemów w formie wszczepienia implantów. Co ciekawe, sama idea implantów zębowych znana była już w starożytności, choć od tamtego czasu została znacznie bardziej udoskonalona i stała się znacznie bezpieczniejsza. Czym dokładnie jest implant zęba? Jakie są rodzaje implantów? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do ich wszczepienia? Jak wygląda samo leczenie i zabieg? Wreszcie, dlaczego implanty to najlepsze rozwiązanie z obecnie dostępnych zabiegów stomatologicznych?

Poznaj implanty dentystyczne - czym jest implant stomatologiczny i jakie ma rodzaje?

Implanty nie są wynalazkiem nowym. Stosowano je m.in w Egipcie oraz Rzymie. Ciekawostką jest fakt, że w grobie sprzed 4500 lat znaleziono szkielet ludzki, w którym górna szczęka składała się z zębów zwierzęcych. W ciągu wielu wieków, korzystano m.in. z implantów z porcelany, a także implantu śrubowego Ingmara Branemarka. 

Implanty to elementy, które zastępują korzeń zęba. To sposób na odbudowę uzębienia. 

Sama budowa implantu jest prosta. Składa się on z trzonu, który umieszcza się w kości, elementu nadbudowy, który mocuje korony protetyczne na trzonie oraz samego mechanizmu (korony), której celem jest podtrzymanie protezy. 

Mówiąc o implantach i ich rodzajach wyróżniamy m.in. implanty metalowe cyrkoniowe, śrubowe, zygomatyczne, jedno lub dwuczęściowe, środkostne lub podkostne, jedno lub dwuteapowe.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu implantacji 

Zanim zdecydujemy się na implanty zębowe, należy między innymi rozważyć wskazania i przeciwwskazania.

I planty dedykowane są osobom, które mają braki w uzębieniu, braki skrzydłowe, niedobór zębów trzonowych, a także dla ludzi, którzy nie chcą mieć ruchomej protezy. 

Jest także pewna liczba przeciwwskazań do wszczepienia implantów. Należą do nich m.in. choroby serca i choroby układu krążenia, choroby psychiczne, palenie tytoniu, obniżona odporność na skutek brania niektórych leków. Trudnością jest także słaba jakość kości i zbyt mała ilość tkanki łącznej, niezakończony wzrost szczęki, bóle szczęki o nieustalonej przyczynie oraz choroby kości szczęki, żuchwy, błony śluzowej ust i ozębnej.

Na szczęście, Klinika Pperioffice - Implantologia Poznań oferuje dużą liczbę doświadczonych specjalistów, którzy po konsultacji, wskażą ci, czy należysz do powyższej grupy ryzyka.

Zabiegi implantologiczne - przebieg zabiegu i gdzie znajdziesz najlepsze implanty zębowe w Poznaniu?

Jeśli chcesz założyć implanty w Poznaniu, musisz wiedzieć, czego się spodziewać. W klinice Perioffice implantologia poznań dziedzina ta nie ma dla nas tajemnic.

Warto wiedzieć, że wszystko rozpoczyna się od spotkania z lekarzem, diagnostyki i kwalifikacji do zabiegu. Pacjent, wraz ze specjalistą, wybiera m.in. metodę leczenia, rodzaj implantu oraz korony. Dokonując wyboru, brane są pod uwagę potrzeby pacjenta, jego preferencje i możliwości finansowe. Na tym etapie decyduje się też, czy dodatkowo niezbędna będzie np. rekonstrukcja kości czaszki lub podniesienie dna zatoki szczękowej. 

Jeśli chodzi o docelowy zabieg, zaczyna się on od tego, że lekarz wykonuje otwór, w którym umieszcza implant. Musi on mieć następnie czas, na zrośnięcie się z kością. Sam proces gojenia może trwać nawet 6 miesięcy. Gdy po odpowiednim czasie wszystko będzie w porządku, na implancie umieszcza się koronę.

Po zabiegu ważne jest, aby nie obciążać i nie czyścić implantu zbyt mocno, a także stosować się do zaleceń lekarza. W ciągu całego procesu leczenia, mogą być niezbędne wizyty kontrolne, aby ocenić stan implantu.

Implanty zębowe posiadają szereg zalet, nie tylko estetycznych. Są one trwałe, a sam zabieg pozostaje bezbolesny, z uwagi na dokonywane znieczulenie miejscowe.

Pełne zalety zastosowania implantów można także zrozumieć, gdy porównamy, co dzieje się w przypadku samej utraty zębów przez człowieka. Może ona powodować trudności w spożywaniu posiłków, a także wpływać na wady wymowy. 

W takich sytuacjach implanty stają się zdecydowanie najlepsza metodą pokryciatych braków powstałych w uzębieniu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%