Zamknij

Studia podyplomowe – pedagogika specjalna jako atrakcyjny kierunek rozwoju

Artykuł sponsorowany + 08:46, 10.05.2023 Aktualizacja: 09:03, 10.05.2023

Pedagogika jest jednym z najchętniej wybieranych obszarów studiów, ponieważ oferuje wiele ścieżek rozwoju. Dla tych, którzy pragną pomagać innym, lubią wyzwania i chcą zdobyć pewny zawód, atrakcyjnym wyborem będą kierunki z zakresu pedagogiki specjalnej w ramach studiów podyplomowych. Jaki konkretnie kierunek będzie odpowiedni? Czy warto iść na podyplomowe studia pedagogiczne?

Pedagogiczne studia podyplomowe z obszaru pedagogiki specjalnej – na czym polegają?

Pedagogowie specjalni mają możliwość pomagania osobom z różnymi formami niepełnosprawności w osiąganiu ich celów, rozwijaniu umiejętności oraz integracji społecznej. Ich praca jest niezwykle ważna dla społeczeństwa, ponieważ zapewnia równość szans na edukację i rozwój dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje wiele różnych kierunków pedagogiki specjalnej skupiających się na różnych zaburzeniach. Jednak praca pedagoga specjalnego wymaga wyjątkowej wiedzy i umiejętności, które można zdobyć w ramach studiów podyplomowych.

Niektóre kierunki podyplomowych studiów pedagogicznych mają charakter kwalifikacyjny, czyli koncentrują się na przekazaniu konkretnych umiejętności i przygotowaniu do pełnienia danego zawodu. W zależności od kierunku studia trwają od 2 do 4 semestrów. Zajęcia odbywają się w formie online poprzez system e-learningu, co oznacza, że każdy słuchacz realizuje program nauczania w wybranym czasie i miejscu. Po ukończeniu studiów wydawane są świadectwa potwierdzające kwalifikacje, a te uprawniają do wykonywania zawodu pedagoga specjalnego.

Kierunki pedagogiki specjalnej – co warto wybrać na studiach pedagogicznych?

Studia podyplomowe pedagogika specjalna to szeroka dziedzina nauki, zajmująca się osobami o różnych typach niepełnosprawności i zaburzeń. Na ich podstawie powstały różne gałęzie pedagogiki specjalnej. Specjaliści posiadający kompetencje w ich zakresie są szczególnie poszukiwani. Jakie to kierunki?

  • Oligofrenopedagogika – dziedzina zajmująca się edukacją i rozwojem osób z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Surdopedagogika – obszar pedagogiki skupiony na pracy z dziećmi i młodzieży z zaburzeniami i niepełnosprawnością słuchu.
  • Tyflopedagogika – edukacja i terapia osób z zaburzeniami wzroku.

Rekrutacja na kierunki pedagogiki specjalnej – jak zapisać się na studia pedagogiczne?

Zapisy na podyplomowe studia pedagogiczne odbywają się online. Jedną ze szkół oferujących kierunki pedagogiki specjalnej jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Wystarczy wejść na stronę internetową szkoły i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Każdy z dostępnych kierunków na stronie ma dokładnie opisane wymagania do rozpoczęcia studiów.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%