Zamknij

Oddział PKO Banku Polskiego w Lesznie po modernizacji (zdjęcia)

Artykuł sponsorowany, fot. Materiały partnera + 10:18, 28.12.2024 Aktualizacja: 12:07, 30.12.2024

Od grudnia klienci Oddziału 2 PKO Banku Polskiego w Lesznie mogą korzystać z nowoczesnej przestrzeni pod nowym adresem, na parterze w galerii CH Manhattan. Nowa lokalizacja oddalona jest o ok. kilometr od poprzedniej. Łatwy dojazd, parking i liczne sklepy w pobliżu to tylko niektóre z zalet nowego oddziału.

Uniwersalna przestrzeń i udogodnienia

Przestrzeń w obecnej odsłonie ma charakter uniwersalny – jest w niej miejsce na obsługę klientów (w tym również w kameralnych pokojach spotkań), nowoczesne urządzenie samoobsługowe oraz 2 bankomaty z funkcją wpłaty – jeden wewnątrz oddziału, a drugi na zewnątrz, dostępny 24 godziny na dobę. Ściany zdobią elementy zieleni oraz piękna fototapeta z motywem regionalnym.  

- Staramy się cały czas podążać za zmieniającymi się potrzebami klientów i rynku. Nasza działalność obecnie skupia się nie tylko na obsłudze. Przede wszystkim edukujemy klientów w zakresie bezpiecznego korzystania z kanałów zdalnych, czyli aplikacji IKO, serwisu transakcyjnego iPKO, bankomatu czy wpłatomatu. Edukacja cyfrowa, możliwość wykorzystywania różnych kanałów obsługi tak, aby bankowanie na co dzień było dla klienta proste, wygodne i bezpieczne. Nowa aranżacja oddziału, pozwala na realizację naszych spotkań z klientami w komfortowych warunkach. Co ważne, w I kwartale planujemy rozpocząć obsługę także małych i średnich przedsiębiorstw  – mówi Wioleta Sobkowiak, dyrektor Oddziału 2 PKO Banku Polskiego w Lesznie.

Nie znajdziemy tu ulotek i plakatów – wszystko to, co wcześniej mogliśmy przeczytać na papierowych  ulotkach już wkrótce zamieszczone będzie na ogólnodostępnym ekranie. Ważną częścią placówki jest stanowisko samoobsługowe, dzięki któremu klient samodzielnie bądź z pomocą doradcy zaloguje się do swojego konta i sprawdzi saldo, historię rachunku itp. Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze stanowiska samoobsługowego lub zdalnych sposobów kontaktu z bankiem (np. aplikacji lub serwisu transakcyjnego) i oczekuje wsparcia, doradcy na miejscu dokładnie wyjaśnią, jak łatwo i wygodnie korzystać z rozwiązań banku albo jak nie dać się oszukać cyberprzestępcom.

Klienci mają obecnie do dyspozycji 6-cio osobowy zespół, który w najbliższych miesiącach powiększy się o kolejnych 3 doradców. Oprócz podstawowych produktów jak konto czy pożyczka gotówkowa, doradcy podzielą się swoją wiedzą dotyczącą m.in. ubezpieczeń komunikacyjnych.

Bezpieczne korzystanie ze zdalnych sposobów kontaktu z bankiem

Doradcy PKO Banku Polskiego zwracają szczególną uwagę na edukowanie i informowanie klientów o zasadach bezpiecznego bankowania oraz o zagrożeniach płynących z internetu czy od telefonicznych oszustów, dbając by dane i finanse klientów były jak najlepiej chronione. Przypominają też klientom o możliwości zweryfikowania w aplikacji mobilnej IKO czy kontaktuje się z nim rzeczywisty pracownik banku, a nie podszywający się pod niego oszust. W praktyce wygląda to tak, że klienci, którzy korzystają z IKO mogą podczas rozmowy z pracownikiem banku powiedzieć, że chcą sprawdzić jego tożsamość w aplikacji bankowej. Po chwili otrzymają powiadomienie push (komunikat) w aplikacji z jego danymi (imię i nazwisko, stanowisko, adres oddziału). Wystarczy porównać  te dane z informacjami uzyskanymi od dzwoniącego pracownika. Jeżeli dane są poprawne, wystarczy potwierdzić je w aplikacji PIN-em do IKO i można bezpiecznie kontynuować rozmowę.

Ostrzegają też klientów by „zapaliła im się czerwona lampka”, gdy po drugiej stronie słuchawki usłyszą prośbę o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom oraz by pamiętali, że pracownik banku nigdy nie poprosi o dane logowania do bankowości, kody BLIK czy pełne dane karty płatniczej. Nie będzie też skłaniał do zainstalowania nieznanej aplikacji. Pracownik banku nigdy też nie poprosi o przelanie pieniędzy na nieznane konto. Nie zażąda wskazania pełnych danych osobowych przy zwykłej weryfikacji tożsamości klienta.

Obecnie wiele spraw bankowych możemy załatwić sami, bez wizyty w oddziale. Tych procesów, którymi można się zająć w sposób cyfrowy przybywa systematycznie, a banki cały czas pracują nad rozszerzeniem tych możliwości. W PKO Banku Polskim to proste, bezpieczne i wygodne, a jednocześnie pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Np. wpłacając lub wypłacając pieniądze w urządzeniu należącym do banku (bankomat czy wpłatomat) klient PKO Banku Polskiego nie zapłaci prowizji. Bankowość elektroniczna to m.in. możliwość opłacenia online rachunków za prąd czy mieszkanie bez konieczności wizyty w placówce. Za pomocą aplikacji mobilnej IKO można sprawdzić m.in. saldo i historię rachunku, zlecić przelew na numer rachunku bankowego do dowolnego odbiorcy, spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, założyć lokatę czy doładować telefon na kartę.

Kilka pytań do Wiolety Sobkowiak, dyrektor Oddziału 2 PKO Banku Polskiego w Lesznie:

1. Oddział działa na lokalnym rynku od ponad 31 lat. Jaką rolę pełnicie dla tutejszej społeczności?

Nasza rola na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat rzeczywiście uległa sporej transformacji. Początkowo byliśmy w szczególności bankiem płatności i oszczędności, teraz można powiedzieć, że jesteśmy bankiem uniwersalnym. Oprócz wspomnianych funkcji w dużej mierze finansujemy potrzeby naszych klientów poprzez różnego rodzaju pożyczki, zajmujemy się również inwestycjami, a także ubezpieczeniami. Klienci mogą u nas zatem kupić sztabki złota czy obligacje lub produkty emerytalne. W ostatnim czasie mocno uaktywniliśmy się też w sprzedaży ubezpieczeń: na życie, komunikacyjnych i nieruchomości.

Ponadto, z przymrużeniem oka oczywiście, można powiedzieć, że pełnimy również rolę towarzyską. 2/3 naszej załogi to pracownicy z blisko lub ponad 30-letnim stażem, którzy w oddziale pracują „od zawsze”. Często można zauważyć, że klienci, zwłaszcza ci długoletni, przychodzą w głównej mierze po to, żeby porozmawiać lub poradzić się, co niezmiernie nas cieszy, ponieważ świadczy to o tym, że nas po prostu lubią i ufają nam.

2. Z czego jest Pani wyjątkowo dumna w prowadzeniu oddziału?

Oczywiście, że najbardziej dumna jestem ze wspaniałej załogi. Pracuję z ludźmi, na których zawsze mogę polegać i którym ufam. Na początku roku nasz oddział został laureatem 9. edycji rankingu Instytucja Roku w 2024r. Bardzo jesteśmy dumni z tego wyróżnienia, którego by nie było, gdyby nie wspaniali doradcy.

3. Jak staracie się edukować klientów, zwłaszcza osoby starsze, w kwestii cyberbezpieczeństwa?

Jak już wcześniej wspomniałam, starsi klienci często przychodzą do naszej placówki, żeby porozmawiać i każde takie spotkanie to też okazja do tego, aby przestrzec ich przed aktualnymi zagrożeniami. Starsze pokolenie nie miało do czynienia z oszustwami w obecnym wymiarze, dlatego częściej mogą paść ofiarą cyberoszustów. Opowiadamy im, w jaki sposób działają oszuści, podpowiadamy jakich informacji pod żadnym pozorem nie należy podawać przez telefon, przestrzegamy przed instalowaniem czegokolwiek na telefonach. Mieliśmy już wielokrotnie sytuacje, gdy ludzie dali się oszukać, w niektórych przypadkach szybka interwencja pracownika pozwoliła na udaremnienie wzięcia kredytu na rzecz naszego klienta, czy przesłania pieniędzy na konta oszustów. Kilkakrotnie zdarzyło się, że w oddziale pojawiali się klienci chcący przesłać pieniądze na zagraniczne konta, w takich sytuacjach włącza się „czerwona lampka” i pracownik zaczyna zadawać więcej pytań, a także obserwuje zachowanie klienta, potem próbuje przekonać go, żeby nie wysyłał pieniędzy sugerując wprost, że właśnie w tej chwili klient pada ofiarą oszusta.

4. Czy angażujecie się w lokalne życie społeczne? Jeśli tak w to, w jaki sposób?

Po wybuchu wojny zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy, w której wzięły udział wszystkie oddziały z okolic. Poza tym regularnie wspomagamy akcje charytatywne organizowane przez nasz oddział regionalny.

 

 

 

 

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%