Zamknij
REKLAMA

Wybieramy najbardziej odpowiedni projekt domu na wąską działkę - parterowy, z poddaszem czy piętrowy?

00:00, 22.02.2021 | materiały partnera

Chcesz wybudować dom, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Pierwsza kwestia to odpowiedni projekt. Dowiedz się, jaki będzie prezentować się najlepiej na niewielkiej działce.

Niewielka przestrzeń – wielkie pole do popisu

Już dawno minęły czasy, w których uważano, że na niewielkiej powierzchni nie da się postawić żadnego funkcjonalnego budynku. Nowoczesne budownictwo z roku na rok oferuje coraz więcej rozwiązań pozwalających na niezwykle funkcjonalne zagospodarowanie nawet najmniejszych skrawków ziemi. Wystarczy jedynie nieco kreatywności oraz obeznania w temacie, aby zdecydować się na budowę domu, który spełni wszelkie wymagania, zajmując tym samym niewiele miejsca. W tym miejscu warto jednak zadać sobie kilka pytań, które będą niezwykle istotne już na etapie planowania.

Piętrowy czy parterowy?

To kluczowe pytanie, jednak odpowiedź na nie jest wcale łatwe. Taki wybór powinien być głównie uzależniony od tego, jak liczna jest nasza rodzina oraz ile przestrzeni potrzebujemy, aby czuć się komfortowo. Praktycznie rzecz biorąc, nawet trzy osoby mogą z powodzeniem „zmieścić się” w domu parterowym. Ponadto, budynek tego rodzaju sprawia, że całe wnętrze jest niejako spójną całością i nie dzieli się na dwie części, co może ciekawie wpłynąć na ogólną wygodę i funkcjonalność. Z drugiej jednak strony, jeśli mieszkamy w pięć lub sześć osób, przestrzeni w domku parterowym na niewielkiej działce może po prostu nie wystarczyć.

Z garażem czy bez?

Na niewielkiej działce często brakuje miejsca na garaż. Szczególnie jeśli postanowimy postawić dom parterowy. Jednak decyzja o tym, czy chcemy posiadać garaż, uzależniona powinna być od tego, czy bardzo zależy nam na bezpieczeństwie samochodu i jego kondycji. Więcej informacji na ten temat można uzyskać, zapoznając się z treścią materiału – mały dom parterowy bez garażu – wybieramy projekt domu na wąską działkę.

Jaki projekt wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że im trudniejszy jest teren, na którym ma powstać dom, tym bardziej ryzykowne będzie decydowanie samemu o jego wyglądzie oraz charakterystyce. Warto zlecić to odpowiedniej firmie. Jeśli chodzi o projekty domów na małą działkę – domoweklimaty.pl posiada szeroki wybór ciekawych koncepcji. Przy realizacji takiego projektu niezwykle ważna jest rozwaga i rozsądek. Warto zwrócić uwagę na domy, które cechują się energooszczędnością, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi korzyściami nie tylko dla naszego portfela, ale także środowiska. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%