Zamknij
REKLAMA

Praca w opiece Niemcy

00.00, 22.07.2021 materiały partnera

Popularność pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech rośnie z roku na rok. Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia, które niewątpliwie jest wyższe od tego, które można uzyskać Polsce, praca ta pozwala poznać inną kulturę, czy też podszkolić język. Jaki jest zakres obowiązków na tym stanowisku? Jakie predyspozycje należy posiadać, aby móc podjąć pracę w charakterze opiekuna? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Opieka nad osobami starszymi – dlaczego warto?

Niemcy to zamożne społeczeństwo, które coraz bardziej się starzeje. Nie każda rodzina ma możliwość zaopiekowania się seniorem samodzielnie, a zakwaterowanie w domu opieki nie jest odpowiednią opcją dla każdego. Dlatego też popularne jest tam zatrudnienie osoby, która zamieszka razem z seniorem i zajmie się jego opieką. Tymi osobami najczęściej są polskie opiekunki, które wyrobiły sobie doskonałą opinię za naszą zachodnią granicą. Zapewnienie najbliższej osobie wykwalifikowanej pomocy uwalnia rodzinę od konieczności rezygnacji z pracy zarobkowej. Praca w charakterze opiekuna oprócz wspomnianego wcześniej atrakcyjnego wynagrodzenia to również doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów, czy też zdobycia cennych umiejętności. Jednak, aby zostać opiekunem należy posiadać dobre, otwarte serce, cechować się cierpliwością oraz empatią, a także przynajmniej w stopniu komunikatywnym znać język niemiecki.

Jakie są obowiązki opiekuna?

Osoba, która decyduje się na opiekę nad seniorami w Niemczech powinna być przygotowana na wysiłek zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Codzienne obowiązki opiekuna mogą się różnić w zależności od stanu fizycznego, czy tez psychicznego osoby starszej. Do głównych obowiązków należy między innymi planowanie dnia seniora, pomoc w codziennej toalecie, przygotowywanie posiłków, wsparcie seniora w codziennych czynnościach, czy organizowanie czasu np. poprzez wspólne gry planszowe, czy też rozmowy. Opiekunki nie przejmują czynności medycznych, jak zmienianie opatrunków czy też podawanie leków – te obowiązki przejmuje rodzina, lub pielęgniarki, które regularnie odwiedzają podopiecznego.

Zapotrzebowanie na usługi opiekunów dla osób starszych u naszych zachodnich sąsiadów jest ogromne. Jednak mimo to warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które weryfikują miejsce pracy, tak aby opiekun miał pewność, że opis miejsca zamieszkania, warunki pracy, czy też potrzeby seniora są zgodne z rzeczywistością. Praca przez agencję potwierdza również legalność zatrudnienia, co dodatkowo wpływa na aspekt bezpieczeństwa. Wszystkim zainteresowanym pracą opiekuna osób starszych w Niemczech zaleca się odwiedziny na stronie www.sunacare.pl, gdzie można znaleźć szczegółowe informacji i zgłosić swoją kandydaturę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%