Zamknij
REKLAMA

Jak sprawnie sprzedawać swoje produkty biznesowe w Internecie?

10.21, 10.12.2021 materiały partnera

Każdy, kto chce działać w branży e-commerce doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Internet daje nieograniczone niemal możliwości docierania do klientów. Sprzedaż online może odbywać się bardzo różnymi kanałami.

Posiadając sklep internetowy, możemy bez trudu sprzedawać swoje produkty. Dodatkowo nowe rynki zbytu i dostęp do nowych klientów dają także platformy sprzedażowe o ugruntowanej pozycji na rynku.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak rozpocząć sprzedaż własnych produktów w Internecie
  • Jak zaplanować sprzedaż produktów online?
  • Kiedy posiadanie własnego rachunku firmowego staje się niezbędne?
  • Czy w ramach platform sprzedażowych oferowane są różne rodzaje kont firmowych?
  • Czy podobnie jak w przypadku banków (jak Santander Bank Polska i inne) istnieje ranking kont firmowych na platformach sprzedażowych?
  • Czy posiadanie konta dla firmy ułatwia potencjalnym klientom bezpieczną płatności kartą?
  • Jak znaleźć najlepsze konta firmowe dla swojej firmy?

Otwierając własną jednoosobową działalność gospodarczą wiele osób coraz częściej skłania się do sprzedaży własnych produktów przez Internet.

Wzrastający trend, jakim jest coraz większa ilość podmiotów zajmujących się sprzedażą internetową jest już bardzo widoczny. Jednak nim ktokolwiek z nas rozpocznie sprzedaż swoich produktów w sieci, warto dobrze się do tego procesu przygotować. Profesjonalne podejście do sprzedaży online pozwoli na łatwiejsze przekonanie potencjalnej grupy klientów o wiarygodności naszej firmy.

Użytkownicy Internetu zwracają coraz większą uwagę na to, od kogo kupują interesujące ich towary. Dlatego nasze internetowe opisy produktów powinny być stworzone w pełni profesjonalnie. Podobnie jak nasz sklep czy konto na platformie sprzedażowej.

Kiedy warto założyć konto firmowe i zastąpić nim konto osobiste na platformie sprzedażowej?

Konto osobiste na portalu sprzedażowym to świetne rozwiązanie, dla osób które chcą sprzedać jakieś przedmioty, które są im z jakiegoś powodu niepotrzebne. Taka sprzedaż odbywa się w takiej sytuacji pomiędzy dwoma prywatnymi osobami. Obie strony ponoszą koszty związane z prowizją od sprzedaży oraz prowizją od zakupu, które uiszczają na konto podmiotu prowadzącego platformę sprzedażową.

Konto firmowe na takim portalu jest nam niezbędne w momencie, kiedy chcemy sprzedawać produkty czy towary na masową skalę w ramach prowadzenia własnego biznesu. Prowadząc działalność gospodarczą i oferując usługę sprzedaży, jesteśmy zobowiązani do dopełnienia koniecznych formalności. Jako firma musimy posiadać własny (firmowy) rachunek bankowy oraz stosowne konto firmowe. W takim przypadku na portalu sprzedażowym podlegamy pod regulacje dla przedsiębiorców. Ta formalna strona często prowadzi do zadawania pytań w rodzaju: jak stworzyć i prawidłowo prowadzić konto firmowe na Allegro?

Duże platformy sprzedażowe oferują klientom pełne wsparcie oraz pomoc. Dodatkowo stwarzają dodatkowe programy wsparcia. Mające na celu zachęcenie przedsiębiorców do skorzystania z danej platformy sprzedażowej. Przykład? Program Powitalny dla firm na Allegro. Formalna strona sprzedaży w Internecie jest istotna ze względu na potencjalne zainteresowanie ze strony Urzędu Skarbowego.

Dlaczego założenie konta firmowego oraz indywidualny rachunek firmowy zwiększa naszą wiarygodność w oczach potencjalnych klientów?

Klienci poszukując pożądanego przez siebie produktu, zwracają uwagę nie tylko na rodzaj oraz treść aukcji, ale także na dane podmiotu sprzedającego interesujące konsumenta towary.

Osoba prowadząca działalność gospodarczą i sprzedająca za pośrednictwem platformy sprzedażowej powinna posiadać indywidualny rachunek firmowy powiązany z kontem firmowym.

Zakładając konto firmowe, warto dokładnie zapoznać się z opcjami konta firmowego. Dzięki temu będziemy znali dodatkowe zalety takiego konta na portalu sprzedażowym. Jak wiadomo konto dla firmy daje o wiele większe możliwości niż konto osobiste.

Zakładając konto dla firmy w celu sprzedaży własnych produktów, warto sprawdzić, czy poniesiemy jakieś koszty za prowadzenie konta. Prowadzenie konta w zależności od jego rodzaju może być darmowe lub kosztować określoną sumę. Opłata za prowadzenie konta nie jest często zbyt wysoka, dlatego warto taki koszt rozważyć. Co ważne podobnie jak w przypadku bankowości internetowej, konto na platformie sprzedażowej jest dla nas zawsze dostępne i bardzo proste w obsłudze. Proces obsługi jest równie prosty jak w przypadku kont osobistych.

Posiadając firmowe konto na platformie sprzedażowej, dajemy naszym potencjalnym klientom pełne bezpieczeństwo transakcji. Dzięki pełnej obsłudze procesu płatności poprzez platformę sprzedażową, nasi klienci zapłacą z użyciem karty płatniczej czy innej dogodnej dla nich formy płatności.

Samo założenie konta dla firmy jest łatwe, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronach platformy sprzedażowej.

Nie zwlekaj i rozpocznij sprzedaż swoich produktów przez Internet, a platforma sprzedażowa będzie świetnym miejscem na szybki rozwój twojego biznesu. Tworząc atrakcyjne oferty, szybko przyciągniesz uwagę potencjalnych klientów. Wybierz dla siebie najlepsze konto firmowe i działaj.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%