Zamknij
REKLAMA

Sztuczna trawa na balkonie – sprawdź co warto o niej wiedzieć

08.31, 27.04.2022 . Aktualizacja: 14.02, 28.04.2022

Sztuczna trawa na balkonie to rozwiązanie dla miłośników natury, którzy nie posiadają przydomowego ogródka. Ponieważ jest łatwa w utrzymaniu i wizualnie przyjemna dla oka, wiele osób decyduje się na jej ułożenie w zastępstwie do płytek. Z poniższego tekstu dowiesz się jakie są wady i zalety sztucznego trawnika na balkonie.

Sztuczna trawa – rodzaje

Decydując się na zakup sztucznej trawy, warto poznać bliżej jej rodzaje. Otóż możemy ją podzielić na boiskową oraz krajobrazową. Wyróżnić można oczywiście trawy o różnym kolorze, a także grubości, szerokości i miękkości włosia.

Wybór sztucznych traw jest naprawdę duży. Niektóre potrafią przypominać idealnie i jednolicie zielony miękki trawnik z rolki, inne natomiast zachowują przebarwienia typowe dla przydomowych sianych trawników.

Sztuczna trawa na balkonie - wady i zalety

Choć niewątpliwie sztuczna trawa uatrakcyjni wygląd każdego balkonu, należy pamiętać, że nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Do największych minusów należą konieczność czyszczenia oraz szybka eksploatacja w przypadku produktów słabszej jakości. Poza tym sztuczne trawniki na balkon mają nieporównywalnie więcej zalet niż słabych stron. Przede wszystkim są stosunkowo tanie, łatwe w montażu i ekonomiczne w utrzymaniu.

Poza okresowym czyszczeniem, nie musimy prowadzić w zasadzie żadnych dodatkowych prac. Dodatkowo zapewniają znacznie większą wygodę i komfort użytkowania balkonu w porównaniu z twardymi i zimnymi płytkami, co z pewnością docenią rodzice rozbrykanych maluchów. Sztuczna trawa doskonale amortyzuje wszelkie upadki.

Sztuczna trawa na balkon - jaką wybrać?

Do wyłożenia balkonu zdecydowanie najlepiej sprawdzi się trawa krajobrazowa typu prestige dostępna do kupienia na stronie Sklepmo.pl/sztuczna-trawa. Jest to wysokiej jakości produkt klasy premium, który charakteryzuje się niezwykłą miękkością i gęstością. Niezwykle przyjazna w dotyku i wręcz nienagannie wyglądająca sztuczna trawa prestige, zachwyca nawet po dłuższym czasie jej aktywnego użytkowania.

Wprawdzie jest to zdecydowanie najdroższy rodzaj sztucznej trawy na balkon, jeśli jednak zakładamy, że ma być to zakup na lata, zdecydowanie lepiej zainwestować w produkt wyższej jakości. Te tańsze zwykle wymagają wymiany po pewnym czasie z powodu przerzedzającego się włosia lub jego nieodwracalnego odkształcania. Zdarza się też, że przy dłuższym kontakcie ze słońcem marnej jakości sztuczny trawnik blaknie. Zdecydowanie lepiej tego uniknąć. Jeśli poszukujesz idealnej trawy na balkon, sprawdź ofertę Sklepmo.pl.

 

 

 

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%