Zamknij
REKLAMA

Pościel – jaki materiał na pościel będzie najlepszy?

08:16, 24.05.2022 | .

Materiał pod, którym wypoczywamy ma bardzo duże znaczenie, wpływa nie tylko na komfort wypoczynku ale również dba o nasze zdrowie. Odpowiednio dobrana pościel to klucz do wygodnego snu. Zastanawiasz się jaki rodzaj pościeli będzie najlepszy? Przede wszystkim naturalny! W dalszej części artykuły znajdziesz kilka informacji oraz propozycji dotyczących wyboru kompletu do sypialni.

Jaka powinna być pościel?

Wybierając komplet pościeli powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego została wykonana. Materiał powinien być przewiewny oraz odprowadzać nadmiar wilgoci podczas snu, dzięki temu nasze ciało będzie oddychało, nie przegrzeje się oraz nie będzie się zbyt mocno pociło. W zależności od pory roku możesz wybrać grubszą pościel na zimę, która zapewni Ci odpowiedni poziom ciepła lub nieco cieńszą na okres wiosenno-letni, głównym czynnikiem jednak jest materiał, który powinien być naturalny. Najbardziej popularna jest bawełna, która jest niezwykle przyjemna dla naszej skóry, nie powoduje podrażnień oraz po za wyżej wymienionymi cechami wyróżnia się wysoką wytrzymałością, przy jednocześnie niskiej cenie gotowego produktu, co niewątpliwie wpływa na jej dobrą opinię wśród wielu osób.

Bawełna – jaki rodzaj pościeli wybrać?

Z bawełny można wykonać kilka rodzajów pościeli, w zależności od rodzaju splotu jaki użyjemy podczas produkcji kompletu możemy wybrać pościel, która spełni nasze wymagania zarówno odnośnie wyglądu jak i użytkowania. Z racji tego że są to produkty wykonane z bawełny różnią się detalami, które opiszemy poniżej.

  • Pościel bawełniana – jest to rodzaj pościeli o gładkiej powierzchni, jest przyjemna w dotyku oraz nie powoduje podrażnień, ten rodzaj kompletu dostępny jest w ogromnej ilości różnych wzorów, bez problemu dobierzesz odpowiedni komplet do wystroju sypialni, możesz wybrać komplety z kwiatami lub do nowoczesnej sypialni w lekki wzór geometryczny w odcieniach szarości.
  • Pościel z satyny bawełnianej – w odróżnieniu od bawełny płaskiej różni się rodzajem splotu, który powoduje że jedna strona pościeli jest matowa, natomiast druga błyszcząca. Satyna wykonana z bawełny nie jest śliska ani lodowata, jest to częsty mit, który nie ma wiele wspólnego z prawdą. Satyna bawełniana, w dotyku jest bardzo przyjemna oraz bardziej delikatna niż pościel z bawełny płaskiej.
  • Pościel z kory – najbardziej popularny rodzaj pościeli wykonanych z bawełny. Ten rodzaj materiału nie wymaga prasowania – posiada pofałdowaną powierzchnię, która przypomina korę drzewną lub powierzchnie gofra. Kora od bardzo wielu lat gości w naszych domach, dostępna jest w wielu różnych wzorach, zdobiona w kwiaty świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach w stylu rustykalnym.

Podsumowanie

Jeśli zależy Ci na komfortowym wypoczynku wybierz naturalną pościel, jednym z najbardziej popularnych rodzajów jest ta wykonana z bawełny, przy niewielkiej cenie możesz zaopatrzyć się w produkt, który będzie trwały oraz bardzo wygodny. Szeroka oferta zarówno wzorów jak i rozmiarów pozwoli Ci na wybór kompletu w taki sposób aby komponował się z wystrojem Twojej sypialni.

Więcej informacji na stronie https://i-posciel.pl

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%