Zamknij
REKLAMA

Uczniowie leszczyńskiego "Rolnika" wrócili z greckich praktyk (zdjęcia)

07:09, 24.06.2022 | (a), Fot. A. Neczyński
Skomentuj

Doroczny Dzień Chleba zorganizowano w ośrodku Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Grzybowie. Spotkali się tu nauczyciele, uczniowie i przyjaciele szkoły. Uczniowie, którzy niedawno uczestniczyli w zawodowych praktykach w Grecji otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające ukończenie praktyk.

W Grecji przebywała grupa około 30 uczniów reprezentujących trzy kierunki nauczania: technik weterynarii, rolnik i architekt krajobrazu. Wyjazd nastąpił w ramach programu Erasmus+ i był całkowicie finansowany przez Unię Europejską.

O swoich wrażeniach z pobytu w Grecji opowiedzieli Milena Szczerbal, Leszek Gościniak i Martyna Marcinkowska. Wszyscy byli zachwyceni zagranicznymi praktykami. Poznali tamtejsze gospodarstwa rolne, zakłady produkujące miejscowe produkty - ser feta, oliwę z oliwek i wino, poznali klinikę weterynaryjną, schronisko dla zwierząt, poznali greckie rośliny ozdobne, trenowali psy rasy doberman, 

Oprócz zajęć zawodowych, pobyt obfitował w program kulturalny. Grupa zwiedziła greckie zabytki, poznała historię i kulturę Grecji, dla leszczyńskich uczniów zorganizowano rejs statkiem na wyspę, a nawet naukę tańca Zorba.

Opiekunem grupy był Jakub Murawa. Zespół Szkół Rolniczo Budowlanych wysyła swoich uczniów na zawodowe praktyki do Grecji każdego roku. Właśnie podpisano z programem Erasmus+  umowę na kolejne 5 lat.

Pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w greckich praktykach wręczyli uczniom dyrektor ZSRB Kamilla Sprengel i przyjaciel szkoły, wieloletni redaktor naczelny gazety "ABC" Antoni Neczyński, który kilka lat temu te wyjazdy zainicjował.

Po krótkiej uroczystości wszyscy udali się do ogródka grillowego, gdzie degustowano polskie i greckie przysmaki. Był swojski chleb wypiekany w specjalnym piecu, wędliny ze stojącej obok wędzarni, kiełbaski, greckie serki i sałatki.

 

    .

(Szkoła godna uwagi )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%