Zamknij
REKLAMA

Co zrobić z gruzem budowlanym? Sprawdzone rozwiązanie

08:31, 28.07.2022 | .

Zalegające odpady budowlane to problem, z którym boryka się każdy, kto chociaż raz zdecydował się na remont mieszkania lub domu. Na szczęście jego usunięcie nie musi być trudne. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego kontenera na gruz.

Uważaj na kary!

Osoby, które decydują się na remont mieszkania lub domu chcą pozbyć się powstającego w tym czasie gruzu szybko, łatwo i bez ponoszenia dużych kosztów. Niestety, część z nich decyduje się na umieszczenie go w zwykłych pojemnikach na odpady. Jak jednak przekonują urzędnicy, nie jest to najlepszy pomysł.

Odpady budowlane, takie jak gruz posiadają określone właściwości, które sprawiają, że nie powinny one znaleźć się w zwykłych pojemnikach na śmieci. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim jest to niezgodne z zaleceniami dotyczącymi segregacji odpadów. Umieszczenie gruzu, na przykład w pojemniku z plastikiem sprawia, że ten nie nadaje się już do recyklingu.

Dodatkowo ciężkie i twarde elementy ceramiki, ścianek działowych lub cegieł stanowią realne zagrożenie dla zdrowia osób zajmujących się zawodowo odbiorem odpadów komunalnych. Na uszkodzenia narażone są również same pojazdy transportowe oraz maszyny wykorzystywane do sortowania śmieci. Koszty ich naprawy mogą sięgać dziesiątek tysięcy.

To właśnie dlatego, wyrzucenie gruzu do zwykłych pojemników jest zabronione i surowo karane. Grzywna za tego rodzaju wykroczenie może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Jak pozbyć się gruzu budowlanego?

Dużo wygodniejszym (a przede wszystkim legalnym) sposobem na utylizację gruzu jest skorzystanie z usług firmy oferującej kontenery na gruz i inne odpady budowlane. Jednym z przedsiębiorstw, które proponują takie rozwiązania jest EKO-LOGIS – firma oferująca wywóz gruzu w Lesznie i okolicach.

Zamówienie kontenera na odpady to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które planują większy remont i mają do wywiezienia dużo gruzu. W ich przypadku załadunek odpadów do worków i ich samodzielny wywóz na wysypisko byłoby nie tylko rozwiązaniem czasochłonnym, ale również kosztownym.

Nie oznacza to jednak, że z kontenerów na gruz powinni korzystać tylko osoby, które planują generalny remont. To opłacalne rozwiązanie również dla osób planujących niewielkie prace budowlane. Duży wybór rozmiarów kontenerów sprawia, że bez trudu można wynająć również mniejszy pojemnik – idealny w przypadku niewielkiego remontu.

W obu przypadkach wynajem kontenera zapewnia wygodę. Zostanie on dostarczony bezpośrednio na plac budowy, a następnie odebrany z niego w ustalonym terminie. Ten sposób zapewnia możliwość szybkiego, a co ważne również legalnego pozbycia się gruzu powstającego w czasie prac budowlanych czy remontu.

Gdzie wynająć kontener na gruz?

Wynajmem pojemników oraz kontenerów na odpady budowlane od 2008 roku zajmuje się firma EKO-LOGIS. W jej ofercie można znaleźć kontenery w różnych rozmiarach oraz pojemniki na śmieci. Wszystkie z nich można zamówić w wygodny sposób, korzystając ze strony internetowej https://www.eko-logis.pl/.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%