Zamknij

Na czym polegają tandemowe skoki spadochronowe?

08:47, 01.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:49, 01.08.2022

Skoki ze spadochronem pobudzają wyobraźnię wielu osób. Nie każdy, kto jest nimi zainteresowany, podejmuje jednak decyzję o spróbowaniu swoich sił. Bardzo często nie jest to wcale podyktowane lękiem, ale przekonaniem, że konieczne jest odbycie skomplikowanego i drogiego szkolenia. Na szczęście, wcale nie musi tak być.

Skoki spadochronowe w tandemie dla początkujących

Skoki tandemowe, nazywane też skokami spadochronowymi zapoznawczymi, są tym ich rodzajem, który odbywa się nie w samotności, ale w towarzystwie innej osoby. Jest ona doświadczonym instruktorem spadochroniarstwa, jest więc w stanie zadbać o bezpieczeństwo i dobrą zabawę swojego podopiecznego. Zdecydowana większość osób decydujących się na skok tandemowy opisuje go jako jednorazową przygodę. Nie brakuje jednak i takich, dla których jest on wstępem do wielkiej przygody i profesjonalnego szkolenia.Skok tandemowy jest w pełni bezpieczny nie tylko dlatego, że odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora. Nie bez znaczenia jest i to, że pasażer i pilot są spięci ze sobą uprzężą tandemową. To na plecach instruktora znajduje się też spadochron tandemowy – na tyle solidny, że doskonale radzi sobie z ciężarem nie jednej, ale dwóch osób. Aby dodatkowo podnieść bezpieczeństwo, wykorzystuje się także spadochron zapasowy, nie ma więc mowy o takich nieprzewidzianych zdarzeniach, które odebrałyby radość ze skoku.

Kto może zdecydować się na skok tandemowy?

Skoki spadochronowe tandemowe mają wiele zalet. Jedną z największych wydaje się przy tym typowa dla nich dostępność. Nie trzeba nie tylko uczestniczyć w szkoleniu, ale również dysponować szczególnie dobrą kondycją. Co więcej, osoby zainteresowane takim rozwiązaniem nie muszą nawet kierować się do lekarza po to, żeby otrzymać zaświadczenie dotyczące swojego stanu zdrowia. Duża dostępność skoków spadochronowych sprawia więc, że skakać mogą nie tylko starsi i młodsi, ale i osoby niepełnosprawne.Oczywiście, nie oznacza to, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tandemowych skoków spadochronowych. Największym jest waga pasażera. Przeważnie ograniczeniem jest waga wyższa niż 100-120 kilogramów, choć zawsze warto upewnić się, jakie możliwości stwarza konkretny sprzęt. Groźne mogą okazać się także niektóre choroby na czele z epilepsją i wrodzoną łamliwością kości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%