Zamknij
REKLAMA

Granty dla szkół od Fundacji EFC – jak je uzyskać?

09.16, 16.08.2022 materiał partnera

Nauczyciel w swojej pracy musi mierzyć się z wieloma trudnościami – jednym z nich jest brak funduszy na projekty edukacyjne, które swoim zakresem wychodzą poza standardowe, przewidziane w podstawie programowej lekcje. Szukasz sposobu na wyjście z uwierających Cię ram? Dowiedz się, jak możesz sfinansować innowacyjne działania i wraz z wiedzą – dostarczyć uczniom ciekawych doświadczeń.

Szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje

Szkoła powinna zadbać o to, by wykształcić w uczniach umiejętność krytycznego myślenia, a także świadomość własnych możliwości i talentów. Rozwój w tych dziedzinach przyda im się w dorosłym życiu o wiele bardziej niż wkuta do głowy wiedza – podzielasz to zdanie? Marzysz o tym, by zrobić ze swoimi uczniami coś, co wpłynie na wzrost ich kompetencji społecznych i chcesz, by zadziało się to w sposób innowacyjny, z wykorzystaniem wszystkich możliwości oferowanych przez XXI wiek? Przed realizacją pomysłu powstrzymuje Cię brak pieniędzy? Złóż wniosek o grant do Fundacji EFC.

Realizowany przez nią program „Edukacja Inspiracja”, we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą, jest przeznaczony dla nauczycieli takich jak Ty: pragnących zaoferować swoim uczniom coś więcej niż tylko schematyczne szkolne zajęcia. Możesz wymyślić dowolne działanie artystyczne, naukowe lub społeczne i zaangażować swoich podopiecznych w pracę, która pomoże im odkryć swój prawdziwy potencjał.

Wyrównywanie szans dla uczennic i uczniów z mniejszych miejscowości

W ramach grantu możesz uzyskać zarówno fundusze na pokrycie wydatków związanych z projektem, jak i pomoc merytoryczną oraz szkoleniową. Uczestnicy wybierani są na drodze konkursu, dlatego nie wahaj się iść za głosem swojego nauczycielskiego instynktu i zaprojektuj takie działania, które przyniosą pożytek uczniom oraz ich społeczności. Fundacja EFC zaprasza do udziału nauczycielki i nauczycieli z małych miejscowości (do 30 tysięcy mieszkańców), którzy pracują ze starszymi uczennicami i uczniami w publicznych szkołach podstawowych (klasy 4-8).

Aby uzyskać grant dla swojej placówki, musisz stworzyć opis projektu wraz z ramowym planem poniesionych kosztów. Kwota, którą będziesz mógł rozdysponować w ramach programu to 3 500 zł. Pomyśl o tym, by planowane przez Ciebie działania były spójne z wartościami promowanymi przez Fundację EFC: rozwijały poczucie własnej wartości u uczennic i uczniów, biorących w nich udział, a także ich empatię i otwartość na innych. Ważne jest również wspomniane wcześniej krytyczne myślenie i odpowiedzialna postawa obywatelska.

Fundacja EFC – kim są i co robią?

Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego współtworzą pasjonaci edukacji, dla których rozwój kompetencji miękkich u dzieci jest równie ważny, jak sama wiedza. W swoich działaniach skupiają się na wyrównywaniu szans uczniów i uczennic z mniejszych miejscowości, a także na promowaniu wartościowych organizacji non profit i nauczycieli z pasją. Oprócz programu grantowego dla szkół, udzielają również pomocy indywidualnym stypendystom i stypendystkom, którzy mają odwagę swoim myśleniem wychodzić poza ramy codzienności.

Więcej o pozyskaniu grantów w Fundacji EFC dowiesz się tutaj - https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja/granty-dla-szkol-czym-sa-w-jaki-sposob-mozna-je-uzyskac

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%