Zamknij
REKLAMA

Optymalizacja działań firmy za pomocą doradztwa personalnego

09.32, 16.08.2022 materiał partnera

Doradztwo personalne to nic innego jak wsparcie w procesie rekrutacyjnym zarówno firmy zatrudniającej, jak i osób fizycznych. Praca takiego specjalisty może przyczynić się do znacznej poprawy procesów rekrutacyjnych, a co za tym idzie lepszego zarządzania zasobami ludzkimi i budżetem firmy.

Czym dokładnie jest doradztwo personalne w biznesie?

W kontekście firm poszukujących kandydatów na pracowników doradztwo personalne ma bardzo szerokie znaczenie. Podmiot świadczący usługi doradztwa personalnego zajmuje się bowiem wdrażaniem odpowiednich procesów rekrutacyjnych i usprawnianiem już istniejących. Zajmuje się również udzielaniem wsparcia partnerowi biznesowemu pod kątem szkoleń kadrowych i wdrażaniem nowych pracowników do zasobów firmy. Korzyścią, jaka jest widoczna po wdrożeniu działań doradcy personalnego, jest usprawnienie procesu rekrutacyjnego, zmniejszenie potrzebnego czasu na znalezienie odpowiedniego pracownika oraz podniesienie kompetencji kadry kierowniczej działającej w danej firmie.

Jakie procesy optymalizuje doradca personalny?

Jednym z najważniejszych procesów podlegających optymalizacji doradcy personalnego jest funkcjonowanie działów HR. To właśnie one odpowiadają za zatrudnianie nowych osób, poszukiwania kandydatów, przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych i wstępne szkolenie nowych pracowników. Proces ten powinien zostać przeprowadzony szybko i z pełnym profesjonalizmem, by znalezieni kandydaci w pełni odpowiadali założeniom firmy. Dlatego doradcy personalni wspierają działy HR w takich działaniach jak:

zarządzanie ludźmi w firmie;

  • tworzenie środowiska pracy o charakterze motywacyjnym;
  • poprawa komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej;
  • wzrost zaangażowania i rozwijanie umiejętności pracowników firmy;
  • obsługa klienta;
  • rekrutacja i selekcja kandydatów.

Dlaczego jeszcze doradztwo personalne jest korzystne dla firmy?

Istnieje jeszcze wiele innych korzyści związanych z działaniem agencji doradztwa personalnego. Jednym z nich jest brak konieczności delegowania pracowników wewnętrznych do wykonywania tych zadań. Nie ma też potrzeby zatrudniania dodatkowych osób, co znacząco obniża koszty prowadzenia działalności. Poza tym doradztwo personalne ma związek z pełną znajomością branży, w jakiej podejmuje się działań doradczych. Unika się w ten sposób zatrudniania pracowników tylko na podstawie znajomości z osobami zajmującymi się rekrutacją. Spada więc ryzyko nepotyzmu w rekrutacji. Doradcy personalni są nastawieni na poszukiwanie kandydatów spełniających wymagania kierownictwa na dane stanowisko, dlatego sam proces wyboru jest optymalny.

Doradztwo personalne a rozwój firmy – wnioski

Kluczem do stworzenia optymalnego procesu rekrutacyjno–szkoleniowego pracowników jest współpraca z profesjonalną agencją doradztwa personalnego. Tylko w ten sposób Twoja firma może odnieść widoczne korzyści z działania takich osób. Zawsze szukaj specjalistów, którzy doskonale znają nie tylko branżę HR, ale rozumieją też działalność prowadzoną przez Twoją firmę. To zapewni sukces w procesie optymalizacji rekrutacji i szkolenia nowych pracowników. (szczegóły znajdziesz tutaj: https://grupaprogres.pl/doradztwo-personalne-zobacz-czy-powinienes-z-tego-skorzystac/)

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%