Zamknij
REKLAMA

Dlaczego zapasy dla dzieci są tak polecane?

07.55, 12.09.2022 .

Niektórzy rodzice określają swoje dzieci jako te o trudnym charakterze, nadpobudliwe i wyjątkowo ruchliwe. Ponadto niejednokrotnie w przedszkolu słyszymy, że maluchy starają się dominować nad rówieśnikami, wymuszają reakcje rodziców i tak dalej.

Niektórzy rodzice określają swoje dzieci jako te o trudnym charakterze, nadpobudliwe i wyjątkowo ruchliwe. Ponadto niejednokrotnie w przedszkolu słyszymy, że maluchy starają się dominować nad rówieśnikami, wymuszają reakcje rodziców i tak dalej. Wtedy też zastanawiamy się, jak możemy pomóc dziecku poradzić sobie z trudnymi emocjami i nadmiarem energii. Świetnym pomysłem będzie zapisanie naszej pociechy na różne zajęcia sportowe. Co jednak warto wybrać? Zastanowimy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie

Zdecydowana większość rodziców zaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest to, by dziecko miało jak najwięcej aktywności fizycznej. Jednak spora liczba osób ciągle jeszcze nie jest do tego przekonana i nie bardzo wie, dlaczego jest to tak istotne. Otóż musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki temu, że nasze dziecko skacze, biega, wspina się na placu zabaw, wspomaga w ten sposób swój prawidłowy rozwój fizyczny. Nie powinniśmy zatem ograniczać naszego malucha, a nawet warto zachęcać go do uprawiania sportów. Ponadto powinniśmy wiedzieć, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu buduje także odporność dzieci, a łączenia tego z różnego rodzaju dyscyplinami sportowymi ma pozytywny wpływ w późniejszym okresie. Wszelkie jedna podwórkowe zabawy z rówieśnikami  powinny odbywać się pod kontrolą rodziców, gdyż musimy zapewnić dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Warto również mieć świadomość tego, że nasze dzieci bardzo dużo czasu spędzają w towarzystwie urządzenie elektroniczne. Różnego rodzaju zajęcia edukacyjne w formie zdalnej, wykonywanie pracy domowej, czy nawet czas spędzony ze znajomymi odbywa się w towarzystwie tabletów, laptopów i smartfonów. By zadbać o prawidłowe wzrok naszego dziecka, prawidłową postawę ciała, a także również prawidłowe napięcie mięśniowe i właściwy rozwój sylwetki, powinniśmy wybrać dla naszego dziecka sport, który mu się spodoba. Jednak nie warto podejmować decyzji bez konsultacji z naszą pociechą. Niezaspokojone ambicje rodziców powinniśmy schować głęboko, a warto, by dziecko zdecydowało, co chce trenować.

Zapasy dla dzieci, czyli ćwiczenia ogólnorozwojowe

Jeżeli nasze dziecko jeszcze nie ma wyraźnie sprecyzowanych oczekiwań, na jakie treningi chce uczęszczać, a my, rodzice, nie do końca wiemy, czy warto go zainteresować, świetnym pomysłem okażą się zapasy dla dzieci. Musimy jednak wiedzieć, że wbrew niektórym opiniom różnego rodzaju ćwiczenia siłowe wcale nie dominują na tego typu treningach. Pamiętajmy, że zapasy dla dzieci mogą trenować już maluchy w wieku przedszkolnym, dlatego, że są to po prostu zajęcia ogólnorozwojowe. Możemy mieć pewność, że dziecko zadba tutaj o rozwój motoryki, poprawi swoją koordynację ruchową, wzmocni balans ciała i równowagę, a także będzie dbało o poprawę elastyczności mięśni. Wszystko to sprawia, że maluch wykaże się optymalną, a nawet ponadstandardową sprawnością fizyczną. Nie musimy się również obawiać, że zapasy dla dzieci mogą być treningami mocno obciążającymi. Kontuzjogenność tutaj jest prawie równa zeru. Warto jednak wybrać zapasy dla dzieci, które są prowadzone w profesjonalnych klubach i przez profesjonalnych trenerów, którzy dobiorą odpowiedni poziom trudności ćwiczeń do wieku swoich podopiecznych.

Świetna zabawa pod opieką dorosłych

Jeżeli wybierzemy zapasy dla dzieci, będziemy mieli pewność, że dopracowany i wybrane treningi na wieku naszych dzieci zapewnią im świetną formą zabawy, ale również dyscypliny. Oczywiście warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistami, gdyż tylko w przypadku takich treningu będziemy mieli pewność podwyższonego bezpieczeństwa naszych dzieci w trakcie wykonywania różnorodnych ćwiczeń. Istotne jest również to, że treningi zapaśnicze wypracowują nie tylko sylwetkę, ale również charakter dziecka. Pamiętajmy o tym, że wpływ na to ma wiele czynników, a między innymi mówimy o solidnych fundamentach, na których można budować późniejsze istotne cechy. Mimo tego, że rywalizacja w zapasach może stanowić wyzwanie dla naszej pociechy, dziecko w ten sposób nauczy się szacunku, uznania wartości swojego przeciwnika i pogodzi się nawet z niekorzystnymi warunkami dla siebie. Regularne treningi i wysiłek połączony z dyscypliną zaowocuje w przyszłości.

Podsumowanie

Jeżeli nie do końca wiemy, czy nasze dziecko doceni zapasy dla dzieci, warto wybrać taką szkołę, która oferuje pierwszą lekcję pokazową za darmo. W ten sposób maluch będzie mógł zarówno obserwować, jak i czynnie uczestniczyć w treningu, a później samodzielnie podejmie decyzję, czy takie zajęcia spełniają jego oczekiwania, czy być może wybierze inną aktywność fizyczną.

(Ciekawe)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%