Zamknij
REKLAMA

Jaki głośnik przenośny kupić? Poznaj TOP 5 modeli marki JBL

10.43, 20.09.2022 .

Głośniki przenośne to bardzo wygodne urządzenia, które zrewolucjonizowały sposób słuchania ulubionej muzyki. Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić odtwarzanie muzyki bez wieży Hi-Fi. Streamowanie ulubionych piosenek i głośniki przenośne bluetooth na zawsze zmieniły sposób tego, jak rozkoszujemy się ulubionymi dźwiękami.

Największą zaletą głośników tego typu jest łatwość ich przenoszenia i korzystania z nich w dowolnym miejscu. Impreza na działce? Nie ma problemu - nie trzeba myśleć o transporcie dużego i ciężkiego sprzętu audio. Nic więc dziwnego, że głośniki przenośne błyskawicznie stały się hitem. Dzisiaj wybór tego typu sprzętu jest spory - różnią się designem, specyfikacją techniczną, dodatkowymi funkcjami. Szukając urządzenia dla siebie, dobrze sprawdzić po te, które oferują sprawdzeni producenci, jak na przykład JBL. To firma, która specjalizuje się w świetnie zaprojektowanym sprzęcie do słuchania muzyki - sygnowane marką słuchawki czy właśnie głośniki przenośne cieszą się dużą popularnością.

Jaki głośnik przenośny kupić? Czas przyjrzeć się konkretom!

Co wziąć pod uwagę, wybierając głośnik przenośny?

Podobnie jak w przypadku innych sprzętów, dobrze wiedzieć, czego tak naprawdę szukamy. Głośniki przenośne na pierwszy rzut oka różnią się designem, ale aby naprawdę poznać różnice między poszczególnymi modelami, warto sięgnąć po specyfikację.

Na co zwrócić uwagę, wybierając głośnik przenośny?

  • Moc głośnika - podstawowy parametr, który nie powinien nam być obojętny. Zwłaszcza, jeśli planujemy korzystać z głośnika na spotkaniach towarzyskich - wtedy zdecydowanie warto sięgnąć po głośniki o większej mocy.
  • Sposób łączenia się z innymi urządzeniami - to najczęściej bluetooth, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Niektóre głośniki wykorzystują do tego na przykład Wi-Fi lub AirPlay.
  • Czas pracy baterii - im dłużej możemy korzystać z głośnika na jednym ładowaniu, tym lepiej. Warto przyjrzeć się tym danym w specyfikacji urządzenia.
  • Design - nie bez powodu przez wiele osób wymieniany jest jako jeden z najważniejszych czynników przy wyborze sprzętu. Dobrze postawić na głośnik, który zachwyca wizualnie.
  • Budżet - to oczywiście czynnik, który determinuje, spośród jakich modeli możemy wybierać. Warto mieć świadomość, że rozpiętość cenowa w przypadku tego typu sprzętu może być spora.

To tylko niektóre elementy, które powinniśmy dokładnie przeanalizować przed zakupem głośnika. Stawiając na sprawdzonego producenta, jak JBL, mamy pewność, że decydujemy się na sprzęt odpowiedniej jakości.

Poszczególne modele potrafią jednak dość mocno się od siebie różnic. Jak wybrać głośnik, który najlepiej spełni nasze potrzeby? Warto uważnie przyjrzeć się polecanym modelom!

Najlepsze głośniki przenośne JBL

JBL oferuje wiele interesujących sprzętów w zróżnicowanym budżecie. Dzięki temu, każdy znajdzie głośnik, który będzie mu odpowiadał. Czas na konkretne modele, z których każdy może okazać się strzałem w dziesiątkę.

  • Głośnik Bluetooth JBL Flip 5 Szary - lekki, ale potężny głośnik, dostępny w wielu zachwycających kolorach. Wodoodporność IPX7 sprawia, że to sprzęt, z którego można korzystać w czasie imprezy przy basenie lub na plaży. Funkcja PartyBoost umożliwia połączenie dwóch głośników, by uzyskać dźwięk stereo.
  • Głośnik Bluetooth JBL Xtreme 3 Niebieski - sprzęt dla wymagających. Głębokie basy, dynamiczny, pełnowymiarowy dźwięk - to zasługa czterech przetworników i dwóch radiatorów basowych. Dodatkowo, warto podkreślić, że głośnik ma baterię wystarczającą nawet na 15 godzin odtwarzania muzyki!
  • Głośnik Bluetooth JBL Tuner XL Czarny - głośnik o mocy 10W. Wbudowane radio DAB/DAB+ pozwala cieszyć się świetnej jakości dźwiękiem radia cyfrowego. Akumulator zapewnia aż 15 godzin odtwarzania muzyki.
  • Głośnik Bluetooth JBL Go 3 Czarny - lekki, nieduży głośnik, który łatwo wszędzie ze sobą zabrać. Na jednym ładowaniu działa do 5 godzin, jest odporny na kurz i wodę na poziomie IP67.
  • Głośnik Bluetooth JBL Charge 4 Camo - głośnik o bardzo ciekawym designie i mocy 30W. Wyposażony jest w bank energii do ładowania innych urządzeń - a to dopiero początek tego, co potrafi. Wydajny akumulator pozwala na pracę do 20 godzin, a wzmocniona, wodoodporna konstrukcja sprawia, że z głośnika można korzystać niemal w każdych warunkach.

Głośniki przenośne JBL w sklepie MediaMarkt to zarówno prosty sprzęt w cenie poniżej 200 zł, jak również bardzo zaawansowane modele dla wymagających. Który z nich będzie najlepszym wyborem? Dobrze przeczytać specyfikację techniczną i starannie ją porównać, by podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%