Zamknij

Oryginalne perfumy a zamienniki - czym się różnią?

08:14, 22.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:17, 22.09.2022

Zamienniki perfum mają zbliżoną nutę zapachową i kilkukrotnie niższą cenę niż ich oryginalne pierwowzory. Wiele osób zastanawia się, czym w takim razie różnią się te produkty i czy kupowanie odpowiedników perfum jest legalne. Sprawdziliśmy, czym różnią się oryginały i zamienniki, i wiemy, czy można je kupować.

Czy można kupować zamienniki perfum?

Zamienniki perfum często niesłusznie nazywa się podróbkami. W rzeczywistości lane perfumy nie są podróbką, bo ich skład nie jest identyczny z oryginalnym, chociaż faktycznie różni się nieznacznie. Tym samym tanie zamienniki perfum można kupować zupełnie bezpiecznie i bez wyrzutów sumienia. To pełnowartościowe produkty, których zapach jest bardzo podobny, ale nigdy identyczny z drogimi perfumami.

Kupno zamienników jest więc jak najbardziej legalne. Można to robić w sklepach stacjonarnych lub internetowych bez obaw o konsekwencje. Niewątpliwie odpowiedniki perfum są wielokrotnie tańsze, a ich jakość jest całkiem zadowalająca.

Czy lane perfumy pachną tak samo, jak oryginalne?

Chociaż skład oryginalnych perfum i ich zamienników w postaci perfum lanych nie jest identyczny, to zastosowanie tej samej głównej nuty zapachowej sprawia, że lane perfumy wydają się pachnieć identycznie jak propozycje od drogich firm kosmetycznych. Ponieważ odbiór zapachu jest bardzo subiektywny, każdy może odebrać go nieco inaczej. Dla jednej osoby tani zamiennik perfum będzie łudząco podobny do tych droższych, ktoś inny może uznać, że zapach jest zaledwie zbliżony.

Warto zwrócić uwagę na trwałość zapachu. W przypadku oryginalnych perfum można liczyć nawet na kilkadziesiąt godzin. Jednak tańsze odpowiedniki perfum także potrafią długo pachnieć. Wszystko zależy od tego, jakiej jakości utrwalacza użyto do ich produkcji.

Dlaczego lane perfumy są tańsze od oryginałów?

Chociaż może wydawać się to nieco abstrakcyjne, to cena drogich perfum tylko w niewielkim ułamku jest odbiciem ich składu. Klient musi zapłacić także za oryginalny, często specjalnie zaprojektowany flakon i opakowanie. Osobną kwestią jest koszt kampanii marketingowej, której nie prowadzą firmy produkujące tanie zamienniki perfum. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie same perfumy (zarówno oryginalne, jak i zamienniki perfum), może się okazać, że cena tych pierwszych wcale nie jest dziesięciokrotnie wyższa niż drugich.

Źródło: https://euforiazapachu.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%