Zamknij
REKLAMA

Christmas Party – idealna impreza świąteczna!

08.32, 27.09.2022 . Aktualizacja: 08.34, 27.09.2022

Imprezy świąteczne to wymysł Amerykanów i korporacji, które chciały w ten sposób zorganizować imprezę pod pretekstem zbliżającego się Bożego Narodzenia. W Europie, pomysł ten z początku budził raczej sceptyczne reakcje, by w końcu wtopić się na stałe w kulturę państw starego lądu. Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie poważny podmiot gospodarczy, który nie sprezentuje swoim pracownikom takiego właśnie eventu wieńczącego niemal cały rok pracy. Każda forma podziękowania czy okazania szacunku za kawał dobrze wykonanej roboty jest w cenie i nie pozostanie przez naszą kadrę niezauważona. Dlaczego tak naprawdę warto organizować „x-mas party”? Jakie korzyści płyną z tego dla pracodawcy, a jakie dla pracownika? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Na czym to w ogóle polega?

Christmas Party to w prostych słowach impreza organizowana z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nie należy mylić jej z typową „wigilijką firmową”, gdyż impreza ma charakter bardziej nieformalny i bardziej przypomina wieczór tematyczny z motywem przewodnim Świętego Mikołaja. Podczas takiego wieczorku mamy do dyspozycji jedzenie, napoje, parkiet a nawet Dj’a czy konferansjera.  Obowiązkowe są oczywiście również odpowiednie, klimatyczne dekoracje. Tutaj najczęściej sprawdzą się wielkie sanie Mikołaja, różnorakie bogato zdobione bombki i absolutnie hitowy sztuczny śnieg. Nie powinno zabraknąć także modeli bałwanków czy hostess przebranych za Elfki. Całość powinna ociekać Georgem Michealem i jego „Last Christmas”, czy Kevinem przebywającym w domu samemu lub w Nowym Jorku.

Co więcej, impreza nie kończy się jedynie na jedzeniu i tańczeniu. Najlepsze eventy mają w swoim programie również wszelkiego rodzaju zabawy – na przykład konkursy taneczne czy świąteczny pokaz mody. Całość stanowi genialne źródło udanej zabawy i prowokuje team building w czystym jak diament wydaniu.

Dlaczego warto organizować Christmas Party?

Imprezy Świąteczne nie stanowią jedynie imprezki organizowanej dla pracowników. Dobrze „ogarnięte” przedsięwzięcie będzie stanowić obopólną korzyść zarówno dla pracodawcy jak i dla zaproszonej na wydarzenie kadry. Dla pracowników korzyść wydaje się być oczywista. Organizowana czasami w dniu pracy (i zamiast pracy) zabawa stanowi źródło dobrej rozrywki, relaksu, odprężenia i ucieczki od zawodowej codzienności – nawet, jeśli wszystko dzieje się w siedzibie firmy. Na kilka godzin można wyrwać się także z domu i poprzebywać w towarzystwie ulubionych kolegów i koleżanek z pracy.

Na czym polega korzyść dla szefa lub menadżera przedsiębiorstw lub korporacji? Otóż impreza firmowa, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, oznacza również imprezę integracyjną, co przekłada się w prosty sposób na team building (ang. budowanie zespołu). Podczas dobrze zorganizowanej imprezy świątecznej, uczestnicy rozmawiają ze sobą, wymieniają myśli, zacieśniają więzi i poznają się lepiej. To w najprostszy sposób przełoży się na wyniki w pracy bowiem zgrany i dobrze rozumiejący się zespół stanowi samonapędzającą się, doskonale działającą maszynę.

Zaufajmy profesjonalistom

Bardzo ważnym aspektem imprezy jest jej organizacja. Są to przedsięwzięcia na tyle skomplikowane, że firmy zlecają ich przeprowadzenie agencjom eventowym. Ilość detali, szczegółów i planów B, jakie trzeba mieć, by event udał się w stu procentach jest tak duża, że musi zająć się tym dedykowana firma, która cała swoją działalność poświęciła takim właśnie przedsięwzięciom. Próba zrobienia tego na własną rękę może skończyć się scenariuszem katastrofy trudnym do przewidzenia nawet dla Patryka Vegi.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%