Zamknij
REKLAMA

Co jest niezbędne w Twoim biurze?

14.57, 27.09.2022 . Aktualizacja: 15.00, 27.09.2022

Zaczynasz prowadzić własne biuro i nie wiesz, co może być niezbędne? Podpowiadamy, jak je stworzyć, aby było przyjemne i sprawiało, że niczego Ci nie zabraknie.

Kwestie ergonomii

Oczywiście biuro to odpowiednie meble i sprzęty, które warto dostosować do zasad ergonomii – przyda się więc wygodne krzesło z podłokietnikami. Pod biurkiem można także postawić podnóżek, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie trzymać nogi.

Skoro już o biurku mowa, warto wybrać większe, z szufladami, abyśmy bez problemu mogli odsunąć monitor od oczu, ustawić wszystkie niezbędne elementy, a także schować dokumenty.

Wedle potrzeb może przydać się na przykład regał, gdzie będziemy trzymać segregatory z dokumentami, niezbędną literaturę branżową, druki samokopiujące itd.

Czasami konieczny jest też sejf, w którym przechowujemy na przykład dokumenty poufne. Wszystko zależy od tego, jaką działalność prowadzimy.

Jeśli siedzimy w pracy przez wiele godzin, pomocne mogą być różnego rodzaju poduszki sensoryczne czy też maty, które ukoją nasze plecy czy pośladki.

Dobry sprzęt, duży monitor, odpowiednio dopasowana myszka, to w wielu zawodach podstawa. Przydatna może też okazać się drukarka. Co więcej, możesz być pewny, że w którymś momencie prowadzenia firmy będzie po prostu niezbędna. Dlatego warto zainwestować w nią, najlepiej w połączeniu ze skanerem.

Dodatki

Oczywiście przygotowując biuro do pracy, potrzebujemy też rzeczy, które pomogą nam w organizacji przestrzeni – stojaki na długopisy, dokumenty, zakreślacze, innego rodzaju przybory, to absolutny must have, aby utrzymać wszystko w ryzach i porządku. Zawsze warto mieć działający długopis, zakreślacze i karteczki samoprzylepne, na których szybko zapiszesz najważniejsze informacje.

Przyda się również dobre oświetlenie. Lampkę na biurku postaw na stronie przeciwnej do ręki, którą piszesz. Wówczas nie będziesz sobie zasłaniać.

Oczywiście niezbędny jest również papier do drukarki, notatnik i kalendarz. Przyda się również taki, który postawisz na biurku i będziesz go mieć zawsze na widoku. Dzięki temu nie zapomnisz o ważnych terminach, takich jak na przykład zapłacenie kontrahentom.

Jeśli chcesz się jak najbardziej skupić na pracy, warto mieć wszystko, co niezbędne, w zasięgu ręki. Jeśli często korzystać z bloczków samokopiujących, włóż je do szuflady, która jest blisko i bezproblemowo do niej sięgasz. Czasami nawet 5 minut przerwania zadania może sprawić, że stracimy koncentrację na długie minuty, dlatego warto dbać o skupienie.

Tekst napisano we współpracy z JKB Print.

(Ciekawe)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%