Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę wybierając meble na wymiar?

08.12, 28.09.2022 . Aktualizacja: 08.13, 28.09.2022

Meble i garderoby na wymiar to rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów mają problem z urządzeniem mieszkania. Niezbyt ustawne, wąskie pomieszczenie? Nietypowe potrzeby wynikające z preferencji lub niepełnosprawności jednego z domowników? Dostawcy mebli na wymiar wychodzą naprzeciw nawet najbardziej wymagającym aranżacyjnym wyzwaniom. Aby jednak możliwe było uzyskanie pożądanego efektu, należy wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę w doborze tego rodzaju wyposażenia.

Meble na wymiar – o czym pamiętać, urządzać mieszkanie z ich wykorzystaniem?

Meble na wymiar dają możliwość stworzenia w danym pomieszczeniu przestrzeni całkowicie spełniającej oczekiwania właściciela mieszkania. Pozwalają dopasowywać szerokość, głębokość i wysokość takich elementów wyposażenia jak garderoby, szafki, regały czy meblościanki. Jakie korzyści się z tym wiążą?

Główną zaletą urządzania pomieszczeń z pomocą mebli na wymiar jest możliwość uzyskania pożądanego efektu bez długotrwałych poszukiwań idealnego wyposażenia. To także świetne rozwiązanie dla najmniejszych mieszkań lub pokojów, gdzie liczy się oszczędność każdego centymetra kwadratowego powierzchni. Meble i garderoby na wymiar pozwalają doskonale zaplanować układ pomieszczenia i zapobiec marnowaniu wolnej przestrzeni, tak istotnej w niewielkich lokalach.

Garderoba na wymiar – jak dopasowuje się do mieszkania?

Garderoba to miejsce, w którym przechowuje się odzież, obuwie czy różnego rodzaju akcesoria. Ze względu na swoją funkcję, bywa bardzo istotnym elementem wnętrza. Często łączona jest ona z sypialnią, dzięki czemu codzienne przebieranie się lub przymierzanie ubrań staje się znacznie łatwiejsze. Zaprojektowanie jej wymaga jednak rozsądnego zaplanowania przestrzeni, by zająć tylko tyle, ile rzeczywiście jest potrzebne. Dlatego też tak dobrym rozwiązaniem będzie garderoba na wymiar. Szereg półek, wieszaków i szuflad dopasowanych do potrzeb użytkownika pozwoli zaaranżować garderobę na przykład w większej wnęce w ścianie lub przestrzeni wydzielonej za pomocą ścianek działowych. Zastanów się więc, jak najlepiej możesz w tym celu wykorzystać dostępną przestrzeń.

Meble kuchenne i łazienkowe na wymiar – czym powinny się charakteryzować?

Każdy, kto urządzał kiedyś kuchnię lub łazienkę, wie, jak ważny jest odpowiedni dobór poszczególnych elementów wyposażenia, od mebli aż po drobne dekoracje. W przypadku tych pomieszczeń szczególnie istotna jest funkcjonalność. Wybierając zestawy kuchennych i łazienkowych szafek, trudno trafić na takie, które idealnie wpasowywałyby się w ich przestrzeń i dobrze wykorzystywały powierzchnię. Problem ten rozwiązują meble na wymiar. Z ich pomocą możliwe będzie uzyskanie trójkąta roboczego nawet w niezbyt ustawnych kuchniach.

Wybierając tego rodzaju wyposażenie, zwróć szczególną uwagę na jakość użytych w ich produkcji materiałów. Powinny one być odporne na sprzątanie środkami chemicznymi (także przy szorowaniu), i dobrze znosić wilgoć, a poszczególne elementy mebli powinny być pozbawione trudnych w czyszczeniu żłobień. By osiągnąć maksymalnie funkcjonalną i wygodną przestrzeń, warto zwrócić uwagę na system zamykania szafek i półek, obecność wysuwanych wieszaków lub sprytnie schowanych w konstrukcji mebli dodatkowych półek czy koszy na śmieci. Szeroki wybór mebli na wymiar dostępny jest w Galerii Wnętrz Domar. Specjaliści zaprojektują je zarówno do kuchni, jak i garderoby, a także do każdego innego pomieszczenia. 

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%