Zamknij
REKLAMA

Tablice przemysłowe – charakterystyka i zastosowanie

14.50, 14.11.2022 . Aktualizacja: 11.35, 15.11.2022

Jest wiele miejsc, w których zastosowanie znajdują solidne tablice przemysłowe. Za pomocą symboli lub napisów można za ich pomocą przekazywać komunikaty ułatwiające nawigację w danym miejscu czy stosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa.  Ze względu na rolę, jaką pełnią oraz miejsce montażu, tablice muszą być solidnie wykonane, a nade wszystko czytelne. To umożliwia zastosowanie odpowiednich technologii produkcji, jak również materiałów odpornych na trudne warunki. Dowiedz się więcej na temat współczesnych tablic przemysłowych.

Z czego produkowane są tablice przemysłowe?

Do produkcji solidnych tablic przemysłowych stosuje się materiały odporne na działanie wysokich temperatur, substancji chemicznych oraz wilgoci. W tej roli niezastąpione okazują się laminaty grawerskie oraz aluminium. Na takich nawierzchniach bez trudu można nanieść napisy lub grafiki w formie tłoczeń. To najtrwalszy sposób znakowania, który pozostaje obojętny na czynniki zewnętrzne – nie rdzewieje, nie odpryskuje, nie odbarwia się. W związku z tym można bez konsekwencji montować tablice we wszystkich pomieszczeniach na terenie zakładu przemysłowego, nie martwiąc się ich trwałością ani widocznością po upływie czasu.

Zastosowanie i przeznaczenie tablic przemysłowych

Wspomniane już przeznaczenie tablic do znakowania przestrzeni przemysłowych, to oczywiście główna funkcja, jaką pełnią produkty. Ale konkretnie – gdzie i do czego się nadają? Okazuje się, że spektrum zastosowań jest naprawdę szerokie, zwłaszcza, że produkcja odbywa się na indywidualne zamówienie, a klient może dokładnie wskazać, jakiego standardu, jakości i sposobu wykończenia oczekuje.

Oto przykładowe zastosowanie tablic przemysłowych:

  • znakowanie drogi ewakuacyjnej,
  • podpisywanie maszyn i urządzeń – numerów seryjnych, modeli,
  • znakowanie pomieszczeń znajdujących się na terenie zakładu przemysłowego – pomieszczeń socjalnych, hal produkcyjnych, magazynów, szatni, sal konferencyjnych.

Rolą tablic przemysłowych jest informowanie, ostrzeganie oraz nawigowanie. Nic dziwnego, że tak duży nacisk kładzie się na to, aby treść była dobrze widoczna, łatwa w odczytaniu i stanowiąca realne źródło danych dla zainteresowanych odbiorców.

Zamawianie tablic przemysłowych u producenta

Z uwagi na to, że każdy zakład przemysłowy ma własne oczekiwania, wymagania i procedury dotyczące znakowania ważnych miejsc i elementów wyposażenia, najsensowniejszym rozwiązaniem jest zamawianie produktów bezpośrednio u producenta. Można dokładnie wskazać, na czym zależy inwestorowi, jaki efekt chce uzyskać. To oznacza możliwość wskazania kolorów tablic, rodzajów i wielkości czcionek, a także rozmiarów i kształtów samych tablic.  

Szukasz producenta oznakowania trwałego? Odwiedź stronę Multi-Tab.pl.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%