Zamknij
REKLAMA

Prestiżowe egzaminy CAMBRIDGE dla DZIECI ze szkół podstawowych

08:44, 13.03.2019 | P.K
Skomentuj

W ostatnich latach wiele się mówi o testach jako metodzie sprawdzania wiedzy: że są powierzchowne, że stresują, że nie uczą myśleć. Czy to na pewno zawsze prawda? Wszystko zależy od tego jakie to są testy, jak zostały skonstruowane i przeprowadzone.

Pierwszy „prawdziwy” egzamin przebiegający w miłej atmosferze i zwieńczony sukcesem w poczuciu własnej skuteczności to ogromny zasób na przyszłość. Pierwsze doświadczenia w określonych sytuacjach determinują to jak odnajdziemy się w podobnych sytuacjach w przyszłości. Dla każdego z nas świadomość wykonania zadania, które zostało pozytywnie ocenione i opatrzone życzliwą informacją zwrotną zwiększa poczucie własnej wartości i odniesionego sukcesu.

Szczególnie pozytywne skutki ma zdawania egzaminów w trakcie nauki języków obcych, które polegają na nabywaniu przez dzieci takich umiejętności jak mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem. Cambridge, które od lat jest liderem na rynku egzaminów językowych opracowało testy Cambridge Young Learners of English dla uczniów w wieku od 8 do 12 lat. Egzaminy YLE są przeprowadzane na 3 poziomach: STARTERS, MOVERS i FLYERS. Sprawdzają wiedzę w przyjazny i nowoczesny sposób, odbywają się w znanym dla dziecka środowisku, a egzaminatorzy nie koncentrują się na błędach, ale na motywowaniu i wskazaniu mocnych stron uczniów.

Egzaminy Cambridge English YLE wyznaczają międzynarodowe standardy w nauczaniu języka angielskiego w szkołach podstawowych. Tysiące dzieci na całym świecie przystępuje do egzaminów Cambridge YLE, a wszyscy zdający, niezależnie od kraju, są egzaminowani według tych samych zasad i dostają takie same certyfikaty Cambridge English Language Assessment.

Egzamin YLE na każdym poziomie składa się z trzech części (tzw. Papers):
• Czytanie i pisanie (Reading and Writing)
• Rozumienie ze słuchu (Listening)
• Mówienie (Speaking)
Egzamin trwa w zależności od poziomu od 45 do 70 minut.
Instytut Języków Obcych Enter co roku w kwietniu organizuje egzamin Cambridge YLE dla swoich najmłodszych słuchaczy.
W tym roku będzie to sobota 13 kwietnia 2019.
 
Wszystkich rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko na taki egzamin zapraszamy do kontaktu pod numerem 609 59 59 80.
Zapisy trwają do 22 marca.

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA