Zamknij
REKLAMA

Meble ogrodowe - jakie warto wybrać?

13:22, 18.04.2019 | materiały partnera

Letni lub wiosenny wypoczynek w ogrodzie jest doskonałą formą relaksu. Warto jednak wtedy szczególnie zadbać o swój komfort. W tym celu niezawodne będą meble ogrodowe. Sprawdź, na co zwracać uwagę wybierając meble do swojego ogrodu.

Materiał

Obecnie można zakupić wiele różnych mebli ogrodowych. Bardzo ważne jest to, aby podczas wybierania konkretnych modeli lub też zestawów, zwracać uwagę na to, z czego zostały wykonane. Najpopularniejsze są te wykonane z drewna, rattanu, metalu, tworzyw sztucznych czy też z technorattanu. Niektóre z nich są szczególnie odporne na promieniowanie UV, inne nie wymagają właściwie żadnej pielęgnacji. Zatem warto dopasować rodzaj nie tylko do gustu, ale przede wszystkim do własnych wymagań.

Bogaty wybór mebli ogrodowych można znaleźć na stronie homegarden.com.pl, tam też będziemy mogli zdecydować, który materiał będzie spełniał nasze oczekiwania.

Funkcjonalność mebli ogrodowych

Bardzo często wybierane są meble, które można składać, przez co magazynowanie ich zimą staje się mniej uciążliwe. Dobrym i jednocześnie sprytnym rozwiązaniem będzie też wybranie modeli, posiadających kółka, dzięki czemu nawet cięższe meble będzie można znacznie łatwiej przemieszczać. Jeszcze jednym istotnym czynnikiem związanym z funkcjonalnością mebli ogrodowych jest to, ile osób może zmieści się przy stole. Zawsze warto najpierw dopasować wielkość stołu i miejsc siedzących do liczby osób, które najczęściej nas odwiedzają.

Co warto wiedzieć o meblach drewnianych?

Pięknie podkreślone słoje na drewnianych meblach to klasyka, która jest ponadczasowa. W końcu tworzą one niepowtarzalny klimat, a poza tym idealnie komponują się wśród natury. Przy czym trzeba pamiętać o tym, aby prawidłowo pielęgnować zestawy ogrodowe z drewna, gdyż w przeciwnym razie niekorzystne warunki atmosferyczne będą bezlitosne. Konieczne staje się też zabezpieczenie mebli lakierem, farbą czy też olejem. Systematyczne czyszczenie oraz dbanie o to, aby nie znajdowały się w wilgotnych czy mokrych miejscach, również jest bardzo ważne.

Ciekawostki o technorattanie — czym wyróżniają się meble z tego tworzywa?

Ostatnio coraz więcej osób zaczyna zauważać, że ciekawą alternatywą dla drewna czy plastiku, może być technorattan. Zaleca się wybierać ten materiał nie tylko ze względu na jego atrakcyjny wygląd, ale też niezwykłą trwałość. Nie jest mu straszna woda, wilgoć czy intensywne nasłonecznienie, gdyż zawsze wygląda tak samo dobrze.

Koniecznie zastanów się też, jak urządzić ogród

Pamiętaj, że prawdziwie odpoczniesz wtedy, gdy wcześniej poświęcisz pewną ilość czasu na pielęgnację ogrodu oraz zaprojektowanie tarasu, rozmieszczenia roślin oraz wkomponowania zestawu ogrodowe tak, aby pasował do ogrodu. W ten sposób uzyskasz najlepsze rezultaty, a twoi przyjaciele oraz rodzina z przyjemnością będą chcieli spędzać czas w twoim ogrodzie. Nie zapomnij również o dodatkach takich jak oświetlenie. Doskonałym wyborem będą nastrojowe lampki solarne, pochodnie lub girlandy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA