Zamknij

Sprawdź, czy warto oszczędzać na meblach!

15:14, 07.08.2019 | materiały partnera

Trwałość, estetyka i wygoda – te atuty podkreśla każdy producent mebli, szczególnie tych z wyższej półki cenowej. I to prawda, ale wszystkie te cechy dotyczą samego mebla, a to przecież nie wszystko. Dobrze dobrane narożniki czy sofy mogą bowiem mieć zdecydowanie szerszy wpływ.

Więcej funkcji, więcej możliwości

Dobrze zaprojektowane narożniki wyróżniają się bardzo pojemnymi skrzyniami. W przypadku mebli z funkcją spania (takie można znaleźć na stronie producenta: polipol-international.pl) to element konieczny, ponieważ właśnie pojemnik na pościel pozwoli „przełączyć się” z trybu dziennego na nocny. Zawsze jednak większa skrzynia da możliwość schowania dodatkowego koca, poduszek, narzuty czy dowolnych innych bibelotów, na które wcześniej nigdzie nie było miejsca. Uporządkowanie w ten sposób pokoju zdecydowanie doda mu uroku – mniejszy nieład to przyjemniejsze otoczenie, w którym chce się przebywać dłużej i dłużej.

Możliwość podziału pokoju

Zgoda – przestronne, kilkudziesięciometrowe salony świetnie wyglądają w katalogach, ale nie każdy mieszka w aż rozległym wnętrzu. Tymczasem odpowiednio zaprojektowany narożnik można wstawić nawet do niewielkiego mieszkania typu studio. Zajmie sporo miejsca? Cóż – pewnie tak, jeśli ma być wygodny, ale przy okazji pozwoli podzielić pomieszczenie na część wypoczynkową i biurową, na salon i gabinet albo po prostu na dwa „pokoje” i to bez ustawiania ściany. To nowoczesna koncepcja aranżacji wnętrza, która w żaden sposób nie ogranicza jego funkcjonalności, za to sprzyja spędzaniu czasu z najbliższymi, bo tworzy wspólną, przytulną przestrzeń.

Wygląd ma ogromne znaczenie

W zwykłym sklepie kupuje się zwykłe meble. Ich funkcja ograniczona jest walorami funkcjonalnymi – mówienie, że są to meble „ładne” niczego nie zmieni, ponieważ nadal pozostaną one po prostu meblami. Dopiero przy naprawdę dopracowanym projekcie, starannie wykonanej tapicerce, pieczołowicie dobranej kolorystyce i materiałach mebel może stać się dekoracją. Wstawisz taki narożnik do pokoju i możesz zrezygnować z niefunkcjonalnych dekoracji. Meble najwyższej jakości są dekoracją samą w sobie i wcale nie muszą być przy tym „designerskie”, co najczęściej po prostu oznacza, że są estetycznie nietypowe. Nie – klasyka też jest piękna, ale pod warunkiem, że mowa o meblach, które są produkowane po to, żeby zachwycały, a nie po prostu służyły.

Spanie czy siedzenie? Teraz już nie musisz wybierać

Zwykłe meble mają tylko jedną funkcję: na sypialnych źle się siedzi, na wypoczynkowych – fatalnie śpi. Dobry producent potrafi jednak wykorzystać pewne rozwiązania techniczne, żeby klasycznie wyglądający mebel naprawdę spełniał wiele funkcji i każdą realizował na 100%. Dzięki temu możesz korzystać z narożnika tak, jak lubisz i tak, jak w danej chwili masz ochotę, zawsze czując, że mebel został zaprojektowany idealnie dla ciebie. Tego nigdy nie doświadczysz w przypadku standardowych mebli – musisz przekonać się o tym sam.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone