Zamknij
REKLAMA

Świeczki urodzinowe na tort - jakie świeczki wybrać dla dziecka, jakie dla dorosłego?

12:52, 03.02.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jeszcze niedawno świeczki urodzinowe na tort przypominały tylko proste, niezbyt długie wałeczki w kilku podstawowych kolorach. Aktualnie świeczki tortowe dostępne są nie tylko w wielu barwach i wielkościach, ale różnią się także sposobem palenia płomienia, czy nawet kształtem. Świeczki niegasnące, cyfry, pikery, fontanny, a nawet konfetti na torcie – takie dekoracje nikogo już nie dziwią. Jedno jest pewne, różnorodność świeczek na tort nie ułatwia nam wyboru tych idealnych dla dziecka lub osoby dorosłej. Zobacz, na co możesz się zdecydować.

Świeczki tortowe – niezbędny element urodzin

Świeczki wbijamy na tort urodzinowy co rok, niezależnie od tego, ile lat kończy solenizant. Poza prostymi świeczkami wbijanymi w ilości równoważnej z latami, które kończymy, do wyboru mamy również świeczki cyfry. Takie świeczki urodzinowe świetnie sprawdzają się już na pierwszy roczek dziecka. Każde następne urodziny, zwłaszcza te dwucyfrowe, również często obchodzi się, wybierając świeczki w kształcie cyfr i liczb. 

Poza różnicą w kształcie, wielkości i wzorze, zarówno świeczki proste, jak i cyfry palą się tradycyjnie po wznieceniu płomienia na knocie umieszczonym wewnątrz wosku. To właśnie płomień i jego zdmuchiwanie są najściślej związane z tradycją świętowania urodzin. Płomyczki na urodzinowym torcie symbolizują pomyślność w kolejnym roku życia. Natomiast dym ulatniający się w stronę nieba po zdmuchnięciu świeczki oznacza nasze wędrujące życzenie. Świeczki urodzinowe na torcie zakorzeniły się w naszej tradycji tak mocno, że nie ma niczego dziwnego w tym, że to właśnie ich prosta forma wybierana jest najczęściej. 

Świeczki urodzinowe na tort - co mamy do wyboru?

Niemniej jednak, mimo popularności świeczek tradycyjnych, coraz większą popularnością cieszą się nietypowe dekoracje na tort. Przeglądamy więc rodzaje  świeczek urodzinowych na tort dostępnych na GoDanParty i podpowiadamy, na jakie warto się zdecydować, są to np.:

 • Świeczki niegasnące – to ciekawe rozwiązanie, które zawsze wprowadza solenizanta w dobry humor, oczywiście, jeśli zna się on na żartach. Urodzinowe świeczki niegasnące na tort z pewnością docenią marzyciele – świeczka gasnąca nawet kilka razy to idealna okazja do wielokrotnego wyboru życzeń podczas jednych urodzin.  
 • Świeczki z kolorowymi płomieniami – w tym przypadku knot świeczek jest kolorowy. Paczka takich świeczek urodzinowych zwykle składa się z kilku kolorów. Fenomenem, który wpływa na ich popularność, jest nie tylko barwa świeczek, ale także płomieni, co jest najlepiej widoczne po zgaszeniu światła. 
 • Pikery urodzinowe – jest to jeden z rodzajów świeczek urodzinowych. Różnica między świeczkami prostymi, a pikerami polega przede wszystkim na ich kształcie, a także sposobie wbijania w tort. Pikery to rozmaite kształty, niekiedy napisy, wbijane w tort na “patyczkach”. Podobieństwem do świeczek jest natomiast tradycyjny knot. 
 • Świeczki z motywem – najczęściej są to świeczki urodzinowe na tort dla dziecka. Mogą przedstawiać zwierzątko lub postać z kreskówki. 
 • Fontanny na tort – race na tort urodzinowy to jedna z najbardziej spektakularnych dekoracji. Fontanna zimnych iskier jest często wybierana zamiast świeczek lub jako dodatek do nich, choć nie jest świeczką i nie zdmuchujemy z niej płomienia.
 • Zimne ognie na tort – zwykle na torcie układa się zimne ognie w kształcie cyfr. Po odpaleniu mamy naprawdę ciekawą ozdobę, która urozmaica przyjęcie urodzinowe.  

Świeczki na urodziny dziecka – dla małych chłopców i dziewczynek 

Świeczki urodzinowe na tort to bardzo ważny dodatek. Wybierając odpowiednie dekoracje, warto pamiętać, że świeczki powinny pasować wizualnie nie tylko do tortu, ale również do gustu solenizanta. Tematyczne świeczki warto wybierać zwłaszcza dla małych dzieci, które zwracają uwagę na detale.

Jeśli na pierwszym miejscu stawiamy radość dziecka, warto pomyśleć o świeczkach tematycznych, związanych z zainteresowaniami naszego malucha. W tym temacie nie brakuje ciekawych pomysłów na świeczki urodzinowe, np. świeczki przedstawiające:

 • jednorożce, 
 • syrenki,
 • top wing,
 • autka,
 • piłki,
 • rakiety kosmiczne,
 • torciki,
 • klocki Lego,  
 • dinozaury. 

Szeroki wybór świeczek tortowych znajdziesz na GoDanParty! Wejdź na stronę i wybierz idealną dekorację dla swojego dziecka lub bliskiej osoby!

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone