Zamknij
REKLAMA

Filmy i seriale w internecie - czy zastąpią klasyczną telewizję?

15:29, 04.03.2020 | art.sponsorowany

Korzystacie z internetu? Oczywiście, że tak - inaczej nikt z Was nie czytałby tego tekstu. To tylko jeden z dowodów na wszechobecność sieci w dzisiejszym świecie. Nowoczesnymi urządzeniami dziś posługują się niemal wszyscy - zarówno kilkuletnie dzieci, jak i osoby starsze, które jeszcze niedawno patrzyły z nieufnością na skokowy rozwój najnowszych technologii. Okazuje się jednak, że internet to przede wszystkim ogrom możliwości, które wykorzystać można na tysiące sposobów - ogranicza nas jedynie nasza pomysłowość, kreatywność i ilość wolnego czasu.

 

Różne oblicza sieciowej rozrywki

Jaki jest klucz do sukcesu internetowej rozrywki? Co przyciąga fanów różnorodnej tematyki i zabawy właśnie do sieci? Nie ma chyba uniwersalnych odpowiedzi na te pytania - miliardy użytkowników codziennie jednak odwiedzają serwisy streamingowe, portale informacyjne czy social media (sam tylko Facebook ma ponad 2 miliardy użytkowników). Szerokopasmowe łącza i wygodne korzystanie z internetu za pomocą smartfona sprawiły, że coraz większą popularnością cieszą się też gry online i szybkie oglądanie lub odsłuch materiałów audiowizualnych. Rozrywka w sieci niejedno ma imię - każdy bawi się tu na własnych zasadach i dobiera treści wedle własnych upodobań. Sieć potrafi jednak pochłonąć - uzależnienie od internetu wielu ekspertów już teraz uważa za chorobę i poważny problem XXI wieku. Serwisy streamingowe stawiają na pewien kompromis, który postrzegany jest jako alternatywa dla klasycznej telewizji. Za pośrednictwem internetu obejrzeć możemy bowiem filmy, seriale czy programy na żywo - coraz popularniejsza jest także idea telewizji internetowej, która nie wymaga od nas posiadania dekodera, odbiornika czy nawet telewizora.

Telewizja w sieci - filmy, programy i seriale

Chyba każdy korzystający z internetu słyszał już o coraz bardziej popularnych serwisach streamingowych. Największym z nich jest oczywiście YouTube, na którym codziennie pojawiają się godziny nowych materiałów. Przygotowują je zazwyczaj młodzi twórcy, którzy gromadzą miliony subskrybentów i z internetu uczynili sobie źródło stałego zarobku. Coraz popularniejsze są też serwisy takie jak Netflix, HBO GO czy VOD, które za opłatą (abonamentową lub jednorazową) proponują swoim użytkownikom filmy i seriale online. Ich bogate biblioteki zapewniają setki godzin rozrywki na naprawdę wysokim poziomie. Internet to także wydarzenia sportowe i kanały telewizyjne, które udostępniane są w formie streamingu przez operatorów. Obejrzeć w ten sposób można na przykład piłkarską Ligę Mistrzów lub najnowsze serwisy informacyjne. Z tego rodzaju rozrywki korzysta coraz więcej użytkowników, którzy nie oglądają już tradycyjnej telewizji. Czy to początek końca mediów jakie znamy? Niektóre z nich już dziś szukają nowych rozwiązań, które pozwalają żyć w symbiozie z internetową siecią. 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone