Zamknij
REKLAMA

Moskitiery na okna dachowe - jak zamontować? 

14:14, 23.03.2020 | materiały partnera

Owady potrafią być uciążliwe. Aby ograniczyć im dostęp do domu, warto wykorzystać moskitiery na okna dachowe. Umieszczone w oknach siatki uniemożliwiają komarom i muchom dostawanie się do środka. Wybór łatwego w montażu modelu pozwoli oszczędzić sporo czasu oraz energii i nie wymaga pomocy profesjonalisty. Poniżej można znaleźć praktyczne wskazówki, dotyczące montażu obsługiwanej manualnie moskitiery na przykładzie modelu marki VELUX, znanego z wysokiej jakości producenta okien i nie tylko.

Zanim zamontujesz moskitiery na okna dachowe

Aby moskitiera spełniała swoją funkcję i zachowała pełną szczelność, powinna być odpowiednio dopasowana. W przeciwnym razie mogą pojawić się problemy z jej montażem. Zanim więc dokonasz zakupu, zmierz szerokość i wysokość okiennej wnęki. Moskitiery na okna dachowe dostępne są bowiem w różnych rozmiarach. Zwróć też uwagę na powierzchnię montażową. Jeśli jest krzywa, być może konieczne będą niewielkie poprawki. W przypadku gdy powierzchnia montażowa jest równa, stabilna i leży w tej samej płaszczyźnie, możesz przystąpić do założenia moskitiery na okna dachowe, która powinna być nie tylko szczelna, ale też trwała i przejrzysta. Dostępne w ofercie marki VELUX modele spełniają wszystkie te warunki, przyciągając dodatkowo uwagę eleganckim i ponadczasowym designem.

Moskitiery na okna dachowe i ich prosty montaż

Montaż moskitiery w dachowym oknie wymaga zastosowania wkrętów. Ich rodzaj uzależniony jest od materiału, z jakiego wykonano ścianę (drewniana, z licówką lub gipsowa). To właśnie na wkrętach zamontujemy moskitierę w kasetonie wraz z prowadnicami, , listwami maskującymi, zaślepkami i profilem dolnym. Moskitiery można montować na pojedyncze oraz podwójne okna w dachu skośnym, na okna których wnęka przechodzi w ścianę kolankową i takie z elementem doświetlającym w ściance kolankowej. W niektórych przypadkach potrzebne są aż dwie moskitiery na okna dachowe marki VELUX oraz zestaw łączący. Po przymocowaniu siatki należy upewnić się, czy skrzydło okna nie blokuje moskitiery i nie przeszkadza w jej obsłudze.

Moskitiery na okna dachowe i ich obsługa

W przypadku modeli marki VELUX obsługa jest niezwykle prosta. Aby podnieść lub opuścić moskitierę, należy skorzystać z wygodnego, pozycjonującego uchwytu. Pod wpływem lekkiego pociągnięcia, umieszczona na prowadnicach siatka zmieni pozycję, zapewniając skuteczną ochronę przed owadami lub zwijając się do aluminiowego kasetonu. Moskitiery na okna dachowe VELUX przesuwają się płynnie i z łatwością. Aby zapewnić im estetyczny wygląd niezależnie od upływu czasu, warto regularnie stosować standardowe środki myjące.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA