Zamknij
REKLAMA

Wskaźnik Martindale'a - czyli jak wybrać meble, które polubią naszych czworonogów

14:07, 21.04.2020 | materiały partnera

Wybierając meble wypoczynkowe należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Zestaw ma być nie tylko funkcjonalny, ale również modny i dopasowany do aranżacji. Dodatkowym wyzwaniem jest zakup mebli, gdy w gospodarstwie domowym mieszkają czworonogi. W takim wypadku, liczy się przede wszystkim trwałość kanapy albo sofy.  

Po pierwsze - jakość mebli

Niektórzy właściciele czworonogów uważają, że nie warto inwestować w wysokiej jakości meble, bo zwierzak i tak je zniszczy. Warto jednak podkreślić, że umiejętna selekcja produktów prowadzi do znalezienia mebli bardzo dobrej jakości w rozsądnej cenie. Poza tym, nie należy traktować pupila jak przeszkody, do posiadania wymarzonych mebli wypoczynkowych. Należy jedynie pamiętać o pewnych ograniczeniach i alternatywach dla materiałów. Wybierając kanapę czy sofę warto sprawdzić wskaźnik Martindale’a czyli podatność na przecieranie. Wartość 15 000 wskazuje na dobrej jakości obicie, jednak naprawdę godne uwagi materiały posiadają wskaźnik 150 000. Bardzo ważna jest także odporność na utratę koloru. Wytrzymałość mebla uzależniona jest nie tylko od rodzaju obicia, ale również od wypełnienia. Najtrwalsze są produkty z wypełnieniem piankowym o różnej gęstości. 

Po drugie - materiał obicia

Mieszkając z czworonogiem nie można wybierać mebli jedynie pod względem koloru. Niezwykle istotny jest materiał obiciowy. Naturalna skóra albo eko skóra nie będą odpowiednie do domu, gdzie mieszkają koty. Te pupile uwielbiają drapać, więc każdy ślad pazurów będzie od razu widoczny. Najlepiej zdecydować się na tkaniny o gęstym, grubym splocie, który jest wytrzymały i trudny do uszkodzenia. Ewentualne zaciągnięcia materiału są mniej widoczne na tkaninie o niejednolitej fakturze. Mieszkając z pupilem, warto także sprawdzić czy obicie jest plamoodporne. Nawet kot niewychodzący może zabrudzić kanapę łapkami, więc tkaniny łatwe w czyszczeniu zaoszczędzą nam trudu w usuwaniu plam. Nie bez znaczenia jest sam kolor obicia. Lepiej wybrać tapicerki w ciemniejszych barwach, bo ewentualne plamy nie będą tak widoczne, jak w przypadku białych materiałów. Wysokiej jakości nowoczesne meble dostępne są np. na stronie producenta: Domartstyl. Firma proponuje meble tapicerowane różnego rodzaju, więc każdy miłośnik czworonogów znajdzie tam coś dla siebie.  

Po trzecie - łatwość czyszczenia

Czworonogi prędzej czy później będą chciały wypróbować nowy mebel, co raczej doprowadzi do powstania mniejszych lub większych zabrudzeń. Niezwykle istotna jest więc łatwość czyszczenia materiału. Najlepszymi tkaninami są te, z których sprawnie można usunąć ślady po piasku, błocie i sierści. Materiał powinien być również odporny na wilgoć, by woda w trakcie czyszczenia nie przenikała w głąb włókien. Świetnymi obiciami są m.in.: welur i sztuczny zamsz. Kanapy czy fotele z takiego materiału wyglądają modnie i bardzo oryginalnie. Warto pamiętać, zachowania zwierząt można modyfikować poprzez uczenie. Wielokrotne znoszenie kota z sofy spowoduje, że przestanie na nią wskakiwać. Do osiągnięcia takiego efektu potrzebna jest jednak ogromna cierpliwość.   

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA