Zamknij
REKLAMA

Poznaj 7 zalet mieszkania na osiedlu zielonym

12:07, 29.04.2020 | materiały partnera

Mieszkania w pobliżu terenów zielonych cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Nie ma w tym nic dziwnego. Taka lokalizacja wiąże się z wieloma korzyściami. Do najważniejszych, według raportu Gumtree, należy spokojne otoczenie. Powód ten wskazało ponad 50% badanych (1). Jakie jeszcze czynniki sprawiają, że coraz więcej osób szuka nieruchomości położonych z dala od centrum?

Mianem „zielonych osiedli” określa się rejony zlokalizowane w sąsiedztwie lasów, parków, zieleńców. Popyt na lokale w takich rejonach dostrzegają deweloperzy. Właśnie dlatego z roku na rok budowane są kolejne obiekty usytuowane na obrzeżach miast. Przykładem jest np. Osiedle Kajdasza w południowej części Wrocławia (więcej informacji na temat tej inwestycji znajduje się na stronie https://www.profitdevelopment.com.pl/wroclaw/kajdasza).

Sprawdź, jakie zalety mają mieszkania blisko natury

Nieruchomości mieszczące się niedaleko terenów o niesamowitych walorach przyrodniczych kuszą potencjalnych nabywców. Czym zwracają ich uwagę?

  • Spokój i cisza

Po wyczerpującym dniu wskazany jest odpoczynek. Przebywanie z dala od ruchliwych ulic, barów z głośną muzyką czy miejskich deptaków umożliwia zachowanie wewnętrznej równowagi. Stanowi również doskonały sposób na regenerację organizmu.

  • Piękno przyrody

Mieszkanie w pobliżu terenów zielonych pozwala na podziwianie różnych gatunków zwierząt i roślin. Naturalne krajobrazy prezentują się dużo ciekawiej niż gęsto rozmieszczone bloki, które wyglądają ponuro i przygnębiająco.

  • Przyjazne środowisko

Wśród atutów takich lokalizacji należy wymienić czyste powietrze. Niskie natężenie ruchu drogowego powoduje, że do atmosfery dostaje się znacznie mniej zanieczyszczeń. Ponadto, większa ilość roślin ogranicza rozprzestrzenianie się pyłów oraz toksycznych gazów.?

  • Przestrzeń do rekreacji

Alejki w parkach oraz lasach sprawdzają się jako przestrzeń do aktywności fizycznej. Nadają się do uprawiania wielu treningów, m.in. jazdy na rowerze lub na rolkach, biegania, ćwiczenia jogi. Trasy te są zazwyczaj wyłączone z ruchu drogowego, dlatego w trakcie wysiłku nie wdycha się spalin.

  • Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Wspaniałe krajobrazy sprzyjają pieszym wycieczkom w rodzinnym gronie. Podczas takich wyjść można na chwilę oderwać się od codziennych problemów, odpocząć oraz wspólnie porozmawiać. Wiosną lub latem warto przygotować piknik i spędzić czas na łonie natury.

Postaw na mieszkania blisko zieleni

Rejony umiejscowione na granicach wielkich miast są bardzo często rozpatrywane przez osoby poszukujące mieszkania. Taki wariant wybierają nie tylko rodziny z dziećmi, ale również pary oraz single żyjące w pojedynkę, ponieważ bliskość natury pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie.

 

  1. Raport „Jak Polacy kupują mieszkania?”, Gumtree, 2019, http://raportmieszkanie.pl/
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA