Zamknij
REKLAMA

Kredyt gotówkowy - jakie są wymagania banków?

14:44, 29.04.2020 | art.sponsorowany

Polacy zaciągają coraz więcej kredytów. Według statystyk przynajmniej co drugi dorosły mieszkaniec naszego kraju posiada właśnie takie zobowiązanie finansowe. Nie wynika to ze złej sytuacji finansowej. Wprost przeciwnie, w końcu stać nas na regulowanie comiesięcznych rat, mamy też coraz większe potrzeby

Sam kredyt gotówkowy (porównaj wszystkie oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe) traktowany jest jako wsparcie w ramach realizacji potrzeb, ale niekoniecznie tych niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Kredyt gotówkowy coraz rzadziej zaciągany jest, by spłacać długi czy w ramach niespodziewanych wydatków. Coraz częściej spełnia potrzeby - na przykład w celu wykonania remontu, nabycia lepszego auta czy wakacyjnego wyjazdu.

 

Kredyt gotówkowy - najchętniej zaciągane zobowiązanie bankowe

 

Warto podkreślić, że kredyt gotówkowy jest dzisiaj zaciągany na dowolny cel. Dzięki temu, że bank zupełnie nie ingeruje w to, na co wydawane są pieniądze, kredytobiorcy mają w tym zakresie pełną swobodę. Mogą rozdzielać środki i przeznaczać je na indywidualne potrzeby.

Same instytucje bankowe walczą dzisiaj o każdego klienta, dlatego też oferują coraz korzystniejsze propozycje kredytowe. Korzystają na tym klienci, ponieważ kredyt pozwala spełniać oczekiwania, ale jednocześnie zachowuje płynność finansową.

Cieszy też fakt, że kredyt gotówkowy może być dzisiaj zaciągnięty szybko i to przy minimum formalności. Okazuje się, że coraz więcej banków udostępnia opcję zaciągania takich zobowiązań drogą online, czyli bez konieczności wychodzenia z domu. Wydaje się, że w czasach pandemii koronawirusa i ogólnospołecznej izolacji, właśnie takie rozwiązanie spotyka się z największą akceptacją.

Zmieniają się też warunki przyznawania kredytów gotówkowych na dowolny cel. Dzisiaj o wiele większa liczba Polaków może o takie zobowiązanie się starać, więcej osób uzyskuje też decyzję pozytywną. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że wykazujemy coraz lepszą zdolność kredytową, ale też dlatego, że banki realizując własną politykę kredytową, biorą pod uwagę wymagania swoich potencjalnych klientów.

 

Jak wziąć kredyt gotówkowy?

 

Sam proces ubiegania się o kredyt gotówkowy jest prosty. Wystarczy udać się do oddziału banku albo wejść na internetową platformę. Bank rozpoczyna proces weryfikacji swojego klienta po otrzymaniu wniosku kredytowego. W nim należy uwzględnić nie tylko oczekiwaną wartość zobowiązania czy czas spłaty, ale także dane osobowe. Na tej podstawie analitycy generują raporty BIK, które są niezbędne do oceny zdolności kredytowej. By móc ją zweryfikować w sposób odpowiedni, niezbędne staje się też dostarczenie zaświadczenie o generowaniu zarobków, ich właściwej wysokości czy źródła pochodzenia. Pamiętajmy, że dla banku istotna jest też historia kredytowa. Jeśli potencjalny klient posiada niespłacone zobowiązania albo w przeszłości spłacał je z opóźnieniem, może nie mieć szans na otrzymanie kolejnego wsparcia, jakim jest kredyt gotówkowy. Warunki udzielania tego zobowiązania mogą być jednak różne i zależą od danej instytucji bankowej.

 

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

 

Kredyt gotówkowy musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa bankowego oraz normami unijnymi, natomiast pewne jest, że poszczególne warunki kredytowe mogą być różne, w zależności od oferty banków. To dlatego na takie wsparcie finansowe nie może liczyć każdy, chociaż pewne jest, że dzisiaj i tak kredyty udzielane są na atrakcyjnych zasadach. Zdarza się, że instytucje bankowe walcząc o każdego klienta, oferują kredyty bez zaświadczeń o pracę czy bez generowania raportów BIK. Istnieją też oferty online dla stałych klientów, zgodnie z którymi środki mogą być przekazywane już w 15 minut. Reguła jest natomiast taka, że na lepszy kredyt gotówkowy mogą dzisiaj liczyć nowi klienci, bo to na nich najbardziej zależy bankom.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kto może wziąć kredyt, ponieważ są to indywidualne kwestie samych banków oraz sytuacji przyszłych kredytobiorców. Wiadomo na pewno, że o środki mogą ubiegać się osoby, które potrzebują pieniędzy w obliczu tzw. czarnej godziny, jak i ci, którzy chcą uzyskać wsparcie w ramach realizacji nadrzędnych potrzeb. Pewne jest, że o kredyt gotówkowy mogą starać się jedynie osoby pełnoletnie, ale nie muszą to być jedynie obywatele naszego kraju. Szansę mają też zatrudnieni w Polsce cudzoziemcy, na przykład Ukraińcy.

 

Kredyt gotówkowy - jakie wymagania mają Polacy?

 

To klienci dyktują dzisiaj warunki bankom i jasno określają swoje potrzeby względem kredytów gotówkowych. Chcą korzystać z finansowego wsparcia szybko, bez zbędnych formalności, a nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Co więcej, przed złożeniem wniosku, dokładnie weryfikują co najmniej kilka ofert, szacując atrakcyjność oraz opłacalność zobowiązań, takich jak kredyt gotówkowy. Kalkulator kredytowy jest do tego świetnym narzędziem, bo wylicza całkowite koszty takiego zobowiązania. Przydają się również rankingi kredytowe, czyli zestawienia, które uwzględniają kluczowe parametry, jakimi charakteryzują się najbardziej aktualne oferty instytucji bankowych.
 

 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop