Zamknij

Płytki kamienne w salonie

15:00, 18.06.2020 | materiały partnera

Płytki kamienne to realizacja bardziej kosztowna niż np. płytki ceramiczne, jednak zdecydowanie warta uwagi. Estetyka kamienia naturalnego, jego oryginalna struktura, imponująca twardość oraz wytrzymałość sprawiają, że podłoga z kamienia wygląda nadzwyczaj elegancko, stanowiąc jednocześnie prawdziwą inwestycję na lata. Jakie płytki kamienne podłogowe sprawdzą się najlepiej w salonie? W poniższym artykule odpowiemy na to pytanie.

Wybieramy kamień na podłogę

Wybierając płytki kamienne podłogowe do salonu, z pewnością natrafimy na bogactwo kolorów, ciekawych struktur, a także różnych kształtów. Płytki kamienne dostępne są także w różnych wymiarach oraz grubościach. Chcąc uzyskać konkretny efekt wizualny w naszym salonie, powinniśmy postawić na właściwy rodzaj kamienia, który determinuje barwę i wzór płytek, a także ich wymiar oraz strukturę powierzchni - ta może być łamana lub cięta, szlifowana bądź polerowana.

Podłogi z marmuru

Marmur cechuje się atrakcyjną i szeroką kolorystyką, dlatego płytki podłogowe z marmuru dostarczają wielu interesujących opcji aranżacyjnych. Starannie i systematycznie impregnowana podłoga będzie efektownie lśnić, prezentując się niezwykle elegancko, wręcz ekskluzywnie.

Podłogi z granitu

Granit jest odporny na zarysowania, łatwiej także utrzymać go w czystości. Dużym plusem jest również to, że płytki granitowe nie wymagają impregnacji. To z pewnością idealne rozwiązanie do salonu, który jest intensywnie użytkowany, lub w przypadku, gdy mamy w domu zwierzęta.

Piaskowiec i trawertyn

Piaskowiec i trawertyn mają porowatą strukturę, którą trudno utrzymać w czystości. Choć tego rodzaju powierzchnia szybko zbiera brud, trzeba przyznać, że efektownie się prezentuje. Ponadto, jasna tonacja kamieni sprawia, że salon zyskuje przestronny, jasny charakter. Płytki kamienne podłogowe tego typu trzeba jednak systematycznie impregnować.

Podłogi kamienne w salonie - praktyczne i efektowne

Płytki kamienne w salonie to opcja zarówno znakomicie się prezentująca, jak i bardzo funkcjonalna. W ich przypadki istnieje możliwość zainstalowania pod płytkami ogrzewania podłogowego. Co więcej, jeśli wybierzemy kamienną podłogę w salonie, łatwo uzyskamy pełny rezultat aranżacyjny sięgając po kamienne parapety, czy też obudowę kominka wykonaną z kamienia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA